Apple peab iPadOS-i multitegumtöötlust kiirendama … ja see mõte jääb kohe pähe!

SEE iPad on palju arenenud, seda ei saa eitada. Kuid mõned funktsioonid on hästi varjatud ja ekraanil kĂĽmnete Ĺľestide tegemiseks ning kogu selle pakutava potentsiaali saavutamiseks peate olema “teadlik Apple’i tahvelarvuti”.

SEE multitegumtöötlusnäiteks suurepärane. Hämmastav on käivitada kaks rakendust ekraani poolitamiseks (ühe veel hõljuva aknaga), lasta enim kasutatavate rakendustega luua ruumi, jagada ekraan kahe sama rakenduse aknaga, et saaksite muu hulgas olla palju produktiivsem. Kuid ilma eelteadmisteta ei tea tavalised inimesed isegi, et need funktsioonid on olemas.

Seal see kontseptsioon ette kujutatakse Ryan Christoffelalates MacStoriesja disainerite poolt “paberile pandud” Silvia Gatta.

Mitme ĂĽlesande kontseptsioon iPadOS-ile

Minu ettepanek uue multitegumtöötlussĂĽsteemi jaoks kasutab kasutajaliidese mehaanikat, mis on juba iPhone’is ja iPadis. Kaotamata ĂĽhtegi praegust iPadOS 13 funktsiooni, viib iPad selle iPhone’i juurtele lähemale ja muudab multitegumtöötamise massidele kättesaadavaks.

Parema multitegumtöötlussüsteemi võti on kontekstimenüüd.

Idee on väga lihtne ja väga toimiv. Täna on mõneks sekundiks ikooni vajutades meil (iOS-is / iPadOS 13) kontekstimenüü, mis ilmselt muutub vastavalt rakenduse võimalikule interaktsioonile.

Midagi ei muutu, kuid peale selle on Christoffeli kontseptsioonis ka uued võimalused, mis on otseselt seotud multitegumtöötlusega, näiteks kõigi akende avamine, rakenduse akende paigutamine vasakule / paremale või avamine hõljuvatesse akendesse. Ja see ilmub kõikjal, kus rakenduse ikooni vajutate (dokis, avaekraanil või otsingus).

Minu arvates on täiesti mõistlik, et see on ĂĽks asi, mida me arvasime: “Miks Apple pole seda veel teinud?” On vaieldamatu, et selline valik on palju kättesaadavam / didaktilisem kui rakenduse ikooni enda kõrvale tõmbamine, et see näiteks nurka asetada – ja mis veelgi hullem, kui seda saab teha ainult dokist.

Kuid selle kontseptsiooni jaoks on lahe asi see, et Apple ei pea multitegumtöötluse tekitamiseks isegi oma praegust käitumist muutma. Ta saab selle uue valiku kontekstimenüüsse lisada, hoides kõike, mis täna töötab, neile, kes on sellise käitumisega harjunud.

Apple, tee seda iPadOS 14-ga! ?


11

11 “ja 12,9 iP iPad Professional

aastal Apple

Sularaha hind: alates 6 119,10 R $Paigaldatud hind: kuni 12x R6 566,58 USDVärv: tühik hall või hõbedaneVõime: 64 GB, 256 GB, 512 GB või 1 TBKäivitatud: Oktoober 2018

Nupp - osta kohe