Apple pidi pärast valitsuse auditit tasuma Suurbritannia maksu peaaegu 600 miljonit naela

Apple pidi pärast valitsuse auditit maksma Suurbritannia maksu peaaegu 600 miljonit naela

Apple'i maksuküsimused ei piirdu ainult Iirimaaga. Sel nädalal oli ettevõte sunnitud peaaegu maksma R 600 miljonit dollarit (täpsemalt 136 miljonit) Indoneesias tagasiulatuvalt laekuvate maksudena Ühendkuningriik.

Maksud kogutakse pärast põhjalikke auditeid HM Revenue and Customs (maksude sissenõudmise eest vastutav valitsusosakond). Nende sõnul peegeldab ligi 600 miljoni dollari suurune makse ettevõtte tegevuse kasvu ning on suunatud konkreetselt Apple Europe'ile, mis pakub tugi-, turundus-, finants- ja haldusteenuseid teistele kontserni ettevõtetele.

Selles Apple'i tütarettevõttes töötab umbes 791 inimest ja vastavalt Finantsaeg, oli ettevõtte 2017. aasta aprillile eelnenud 18 kuu EBIT 297 miljonit ja ettevõtte maksukonto kokku 192 miljonit.

Lühidalt öeldes eeldab HRMC, et Apple ei maksa teistele Apple'i tütarettevõtetele pakutavate teenuste eest õiglast väärtust, luues sellega kunstlikult madalama maksustatava tulu. See lisamakse katab nüüd mitu aastat, kuni aastani 2015.

Järgnev on Apple'i väide selle probleemi kohta:

Me teame, kui oluline roll on maksude maksmisel ühiskonnas. Apple tasub kõik teie võlad vastavalt nende riikide kohalikele seadustele ja tavadele, kus me tegutseme.

Kuna maailma suurim rahvusvaheline ettevõte ja maksumaksja on Apple, regulaarselt auditeeritakse maksuhaldurite poolt kogu maailmas. HMRC viis hiljuti läbi meie konto ulatusliku auditi Suurbritannias ja meie HMRC-ga sõlmitud leping kajastus meie värskelt esitatud kontol.

Tooniga ettevõte ei konkureeri ja maksab hea meelega trahvi

läbi 9to5Mac