Apple proovib Teslat osta 2013. aastal

Et Apple oli kunagi palju “salapärasem” ettevõte, ei saa eitada, et isegi mõne toote lekete ja probleemide korral (näiteks AirPower, mis isegi ei näe ilmavalgust), hoiab Cupertino hiiglane endiselt väga hästi saladusi, eriti neid, mis on seotud Interneti kaudu “Apple Car”.

Apple’i kuulus sõiduk on ĂĽks paljudest läbi aastate kulgevatest teemadest ja vaatamata jäikadele sĂĽsteemidele spoilerid, lõpuks libisevad mõned ĂĽksikasjad siia-sinna, andes meile aimu, kuidas arengud on teada “Projekt Titan”.

Seekord laulis AppleInsider see kannab teavet, mis näitab, et “Projekt Titan” on elus ja täielikus arengus – pärast uudiseid, et see ei pruugi hästi minna. Sellega seoses ĂĽtles finantsanalĂĽĂĽtik Craig Irwin ettevõttest Roth Capital Partners CNBC et Apple ehitab Californias projekti jaoks “suure toa”.

Irwini sõnul võib see tähendada, et Cupertino hiiglane töötab välja midagi, mis on suunatud sõiduki elektrisĂĽsteemile, eriti aku. Samuti on võimalik, et need asukohad toimivad sõidukite testimiskeskkondadena, kuid analĂĽĂĽtikud toovad esile Apple’i jõupingutused elektrisĂĽsteemide ja autosĂĽsteemide arendamiseks.

Nagu me ĂĽtlesime, on kuulujutud “Apple Carist” ja “Project Titanist” levinud juba aastaid. Erinevatel aegadel arvati isegi, et selline projekt on läbi, kuid peagi koristas Apple välja ja töö oli taas pinnale jõudnud.

Apple peab Tesla ostu üle läbirääkimisi

Kui nĂĽĂĽd ilmneb, et projekti „Titan” arendamine on aeglustunud, siis teadke, et Apple’i ambitsioone autotööstuses pole alati minimeeritud. Ka Roth Capital Partnersi analĂĽĂĽtikute sõnul teeb Apple 2013. aasta lõpus “tõsise pakkumise” Tesla ostmiseks.

Sel ajal pakkus Apple väidetavalt elektriautode tootjalt 240 dollarit aktsia kohta. As StreetInsider, Võis Apple algatada uued läbirääkimised (nüüd paremal ajal), kuna Ameerika autotootja aktsia jõudis sel nädalal 205 dollarini, mis on tunduvalt väiksem viimase kuue aasta jooksul pakutud summast.

Elon Musk - Tesla koodikonverents

Tesla tegevjuht Elon Musk

Pole selge, kuivõrd läbirääkimised toimuvad, kuna puuduvad ametlikud dokumendid, mis annaksid märku Apple’i Tesla aktsiate ostmisest. Sellegipoolest tõi Irwin välja, et “mitmest allikast” said Apple’i juht Tim Cook ja Tesla tegevjuht Elon Musk sel aastal Cupertinos kokku, et tehingu ĂĽle läbirääkimisi pidada.

Sõltumata sellest, kas see juhtus või mitte, on tõsiasi, et järgnevatel aastatel sisenesid kaks tootjat töötajate lahinguväljale, kusjuures Musk nimetas Apple’i isegi “Tesla hauaks”.