Apple “riisus” HP suurima arvutitootjana

Apple mĂĽĂĽb juba praegu rohkem iPade kui HP personaalarvuteid ja on vaieldamatult “suurim arvutitootja maailmas”. Pealkiri on õigustatud, kui arvestada arvutuste tegemisel tahvelarvutit ning võrrelda õunhiiglase poolt kvartalitulemuste esitamisel avaldatud andmeid ja Gartneri sama perioodi esialgseid andmeid.

Apple teatas, et mĂĽĂĽs 2011. aasta viimases kvartalis (eelarve esimene 2012) umbes 15,4 miljonit iPadi ja 5,2 miljonit Maci (enam kui 20 miljonit ĂĽhikut), samas kui konsultandi vaheandmetest selgus, et HP mĂĽĂĽb 14,7 miljonit arvutit.

Aidates ära arvata, näitavad Gartneri poolt läbi viidud uuringus ülemaailmselt pooljuhtide turult, et arvud näitavad, et praegu Tim Cooki juhitav ettevõte suurendas 2011. aastal investeeringuid seadmesse 34,6%, kompenseerides seadmete kasvu. 12,8 miljardit kuni 17,3 miljardit dollarit.

Need väärtused tagavad Apple’ile tõusu maailmas rohkem pooljuhte ostvate ettevõtete nimekirja etteotsa, edestades HP-d ja Samsungi, kui aasta varem ei ĂĽletanud see kauget kolmandat kohta.

Väärib märkimist, et 2011. aasta oktoobrist detsembrini oli kvartal õuntehiiglase jaoks kõigi aegade parim, saavutades rekordilise 13 060 miljoni dollari suuruse kasumi, mis aitas kaasa nutitelefonide ja tahvelarvutite müügi tugevale kasvule.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Patricia Calé