Apple saab SoftBanki investeeringu tõttu Didi Chuxingisse rohkem raha panna

Apple saab SoftBanki investeeringu tõttu Didi Chuxingisse rohkem raha panna

Paljud inimesed tunnevad end väga imelikult, kui Appleinvesteeris äkki miljard dollarit Hiina sõiduettevõttesse, Didi Chuxing. Alates l kuni c, algus millel on juba suur osa Hiina turust, on suuremaks kasvanud (soetanud isegi Hiina Uberi üksuse) ja alustanud isegi projekti isesõitva autoga.

Nagu Bloomberg, nüüd hindab ettevõte pakkumisi 6 miljardit dollarit pärit Jaapanist SoftBank Grupp. See on suurim investeering, mida Didi on eales saanud ja pakkumise aktsepteerimise võimalus mõjutab lõppkokkuvõttes mitmeid investoreid, nagu Ma ise, Tencent, Alibaba, Foxconn ja rohkem kui 100 muud. Sel põhjusel kaaluvad nii Apple kui ka hiiglane, kas osaleda investeeringutes pro-reitinguga, et vältida oma aktsiate nõrgenemist.

SoftBank on olnud Didi üks investoritest alates 2014. aastast; pole aga selge, kas 6 miljardit dollarit tulevad Jaapani ettevõtetelt endilt või 100 miljardit dollarit SoftBank Vision Fundilt, mis pole veel suletud ja kus Apple on ka investor.

Praeguseks on kogutud teavet ettevõttega seotud allikatest, ametlikku kinnitust ega kommentaari selle juhtumi kohta pole.

(TechCrunchi kaudu)