Apple: see on esimene kord, kui iPhone’i müük on jõulukvartalis langenud

Isegi mobiilside segmendi languse korral registreeris Apple selle sektoriga teenitud tulu 13% (samal perioodil). Selle nähtuse suurim põhjendus peitub iPhone X kopsakas hinnasildis.

Arvutite segmendis pole kvantitatiivsed tulemused samuti julgustavad. Ameerika hiiglase sõnul langes sellesse sektorisse kuuluvate seadmete müük 5%.

tech iphone x “data-title =” tech iphone x – Apple: see on esimene kord, kui iPhone’i müük jõulukvartalis langes – SAPO Tech ”> tech iphone x

Kõigi ootuste vastaselt jätkab iPadi müük viimastel kuudel rolli mänginud tõusutrendi. 2017. aasta neljandas kvartalis oli selle segmendi käive 1% suurem kui 2016. aasta lõpus.

Teenuste valdkonnas teenis Apple tulusid 8,5 miljardit dollarit, mis on 18% suurem kui eelmise aasta viimases kvartalis.

Kroonjuveeliks on aga segment “muu toode”, mis integreerib kommertskasutusega vidinaid nagu Apple Watch, AirPods või Beats kõrvaklapid. Selles valdkonnas on tulud kasvanud umbes 70%, ulatudes nüüd 5,5 miljardi dollarini.

Kokkuvõttes oli 2017. aasta neljanda kvartali kogutulu 88,3 miljardit dollarit. Kasum kasvas võrreldes 2016. aastaga 12% ja ulatus 20 miljardi dollarini.

Teine Cupertino ettevõtte esitatud teave on praegu aktiivsete Apple’i seadmete arv: 1,3 miljardit, sealhulgas arvutid, mobiiltelefonid, kantavad seadmed ja Apple TV.