Apple soovib keskenduda „mugavuse“ tehisintellektile, kuid see strateegia võib tekitada privaatsusprobleeme

Paljude tehnoloogiahiiglaste jaoks on tehisintellekt muutunud oluliseks osaks praeguste väljalasete tarkvara- või riistvarafunktsioonide “paraadil”, lubades sageli, kuidas tehnoloogia tooteid revolutsiooniliselt muudab. Apple’i viimasel Apple’i arendajate konverentsil (WWDC) näib aga, et õunaettevõte on lähenenud teistsugusele lähenemisviisile ja kuigi paljud uued funktsioonid kasutavad tehisintellekti ära, ei kasutata seda tehnoloogiat suurema mĂĽĂĽgiargumendina.

Leidub selgemaid näiteid, kus tehisintellekti kasutatakse, kuid mis võib olla pääsenud: näiteks WatchOS 7 uues võimaluses tuvastada, millal kasutaja käsi peseb, „kuuleb” veemüra ja tunnetab käe liikumist.

Ka WatchOS 7 osas on Apple’i nutikella opsĂĽsteemi Fitness rakendust uuendatud unefunktsiooniga, mis võimaldab kasutajatel jälgida oma und.

Une kaudu on võimalik programmeerida, kui kasutaja läheb magama või kui ta tahab ärgata, aidates tal aeglustada, kui on uneaeg. Ekraan lülitub une ajal välja ja alarm saab olla ainult haptiline, vibreerida randmel, et mitte häirida samas toas magavaid inimesi.

Mis puutub iOS 14-sse, siis on AI reaalajas tõlkerakendustes väga levinud, mis võib tänu masinõppesüsteemile töötada ka võrguühenduseta. See tehnoloogia on leitud ka rakenduste raamatukogu uutest ettepanekutest ja helisignaalidest, juurdepääsetavuskesksetest funktsioonidest, mida laval pole kunagi mainitud.

IPadOS 14-s saab tehisintellektil olla käsitsikirjatuvastus inglise või hiina keeles. KodusĂĽsteemi kasutavate valvekaamerate puhul on tehisintellekt näotuvastuse vormis, mis võimaldab teil iPhone’i fotode abil tuvastada, kes teie ukse taga on.

Apple’i lähenemisviis võib olla viis eristuda teiste ettevõtete pakkumistest, proovides pöörduda tehnoloogia “inimlikuma” poole poole ja anda rohkem võimalusi mugavustele, mida see võib pakkuda.

Kuid mõned kasutajad võivad näiteks oma nutitelefonis olevate fotode kasutamise näotuvastuse vastu vaidlustada, olgugi see funktsioon mugav. See strateegia võib põhjustada tarbijate kahtluse oma andmete privaatsuse ja turvalisuse suhtes, mida Apple peab arvestama, eriti kui ta soovib halvimatel põhjustel regulatiivsest ja regulatiivsest kontrollist eemale hoida. .