Apple soovib luua liitreaalsusega peakomplekti, mis lubab konverentskõnesid täiustada

Apple on juba ammu spekuleerinud liitreaalsusega peakomplekti võimaliku turuletoomise üle ning varustuse saabumise kuupäeva kohta on olnud mitmeid kuulujutte. Siiski näib, et Cupertino hiiglane kavatseb selle tehnoloogia osalust mitmekesistada. Kandidaat on liitreaalsusega peakomplekti tootmise patent, mis on registreeritud USA patendi- ja kaubamärgiametis.

Ă•unafirma patendis kirjeldatakse seadmeid kui ettevõtlusele suunatud videokonverentside tööriista. Dokumendi kohaselt võimaldavad liitreaalsusega peakomplektid kasutajatel “kuulda”, kus asub “telefoni teises otsas” olev inimene, isegi kui teda fĂĽĂĽsiliselt pole.

Selle kaudu, mida Apple nimetab “eeltöötlejaks”, suudab see seade luua kuulaja asukohast lähtuvalt omamoodi “virtuaalse ruumi”. SĂĽsteem võtab helisignaali igalt kõnes osalejalt ja seob selle vastavate metaandmetega, et tekitada teie hääle asukoha virtuaalne esitus.

Nagu näitab patent, muutub olukordades, kus videotagasiside puudub, väga raske tuvastada, kes räägib, eriti paljude osalejatega konverentskõnes. Kõne ajal esinevad suhtlemisraskused võivad mitte ainult muuta koosoleku piinlikuks, vaid võivad olla takistuseks ka ettevõtte arengule.

Praegu pole siiani täiesti selge, kas tehnikahiiglane toob dokumendis kirjeldatud seadmed tegelikult turule. Apple registreerib regulaarselt mitmeid patente, kuid mitte kõik loetletud funktsioonid ei vasta tõele.

Täiustatud ja virtuaalse reaalsuse väljadega seoses toovad eksperdid välja, et on võimalik, et ettevõte toob 2021. või 2022. aastal turule peakomplekti, mis keskendub multimeediakogemustele, nagu mängude mängimine, videote vaatamine ja isegi virtuaalsed kohtumised. Seejärel võis 2023. aastal tehnoloogia täiendada liitreaalsusega prillisüsteemiks.