Apple soovib mängukeskuse sisse lülitada iOS-is / iPadOS 14, macOS Big Sur ja tvOS 14

Kui teil pole sõpru, [o Game Center] leiab kellegi, kellega mängida.

Steve Jobs, 2010. aastal, tutvustades iOS 4.1

Alustage Fortnite’i mängu või leiate mõne sekundi jooksul Clas of Clansist vastase? Muidugi olid need mängud juba konsolideeritud ja miljonite mängijatega, kuid see polnud võimalik, kui Apple käivitas App Store’i 2008. aasta juulis. Mängukeskus näib ĂĽhendavat tahet mängida ja võistelda.

Järk-järgult on meil mõned värskendused, nagu käigupõhised mängud (iOS 5-l) ja väljakutsed (iOS 6-l). Seejärel eemaldati mängukeskuse rakendus (jah, meil on rakendus!) (IOS 10-s) ja vähehaaval kaotas see mängudes oma tähtsuse – Apple ise jättis menĂĽĂĽ „Mängukeskus” peaaegu peidetud seadetes. Enamik suuremaid tootjaid on rakendanud oma edetabeli, mitmikmängu, saavutusi ja auhinnalahendusi. Sel aastal tõmbab Apple arendajad tagasi mängukeskusesse.

Õnneks teatas Apple WWDC20-l koos oma uue süsteemiga, et Game Center saab muudatusi ja muudatusi. Niipalju kui näeme, on tunne erakordne.

Uus mängukeskus

Kuigi see pole uus eraldi rakendus, kuvatakse nĂĽĂĽd seadetes – või App Store’i kaudu mängukeskuse avamisel oma fotot puudutades – teie konto ĂĽksikasju, sõprade seas populaarseimaid Apple Arcade’i mänge ja mängusaavutusi. Pealegi on sõpru lihtsam kutsuda – muide, võtke minuga ĂĽhendust Twitteris, et saaksin teile oma Apple ID anda ja sõpradeks saada! ?

Uus mängukeskus

Mängus on meil uus edetabel, jälgime sõprade käekäiku, täiustame mitme mängijaga seansse (kordamööda või reaalajas mängudes), lisaks olemasolevale teabele, nagu saavutused, hinded ja võrdlused sõpradega.

Uus mängukeskus

Kõik muudatused on GameKitis, mis on arendajatele saadaval mängukeskuse oma mängudesse integreerimiseks. Kui olete arendaja ja loete seda, on siin ĂĽks näpunäide: Apple toob App Store’is alati esile rakendused / mängud, mis hõlmavad neid uusi sĂĽsteemi funktsioone. ?

TVOS 14-s tuleb esile tõsta uudsust: Apple TV-s, mis juba toetab mitut kasutajat, salvestatakse iga mängu edenemine individuaalselt, nii et kõik majas viibijad saavad mängida omal ajal.

Teine uudsus on ĂĽhilduvus uute juhtkangidega, näiteks Elite 2 (Xboxilt) ja Adaptive traadita kontrollerid – erifunktsioonide jaoks nagu liikumisandurid, tuled ja aku tase. Ja ĂĽhildumatute mängude puhul võib ekraanikaardi funktsioon pakkuda tuge teistele juhtkangidele.

Uus mängukeskus

Me teame, et Apple hoolib mängudest – pole ĂĽllatav, et App Store’i viiest peamisest vahelehest on kaks seotud mängudega. NĂĽĂĽd ootab arendajaid muudatuste omaksvõtmist, mängu integreerimist ja loomulikult seda, et mängijad kasutaksid kõiki funktsioone, et Apple’i sotsiaalne mänguvõrgustik enam ei sureks …