Apple sulges Clearview AI-ga seotud arendajakontod oma juhiste rikkumise eest

Apple sulges Clearview AI-ga seotud arendajakontod oma juhiste rikkumise eest

Igaüks, kes jälgib tehnikauudiseid, on sellest kuulnud Clearview AI, vastuoluline ettevõte, mis koondab miljardite ja miljardite sotsiaalvõrgustikes avaldatud fotode andmebaasi, et luua ülemaailmne näotuvastuse platvorm.

Neile, kes kogu lugu ei järgi, on Clearview viimased kuud veetnud põhimõtteliselt eetiliste süüdistuste eest, väites, et näotuvastusplatvormid tehakse kättesaadavaks ainult valitsustele ja julgeolekuasutustele kogu maailmas. See kõik läks aga mõni päev tagasi raisku, kui internetist lekkisid ettevõtte andmed, mis näitasid, et üritati näotuvastuslahendusi pakkuda 200 ettevõttele, näiteks NBA-le ja Walmartile.

Leke paljastas ka ettevõtte tegeliku tava: varem väitis Clearview, et see hoiab ainult avalikult kättesaadavaid pilte, millele pääseb ligi selliste mehhanismide kaudu nagu Google Images. Kuid tegelikult kogub ettevõte faile ka privaatsetest andmebaasidest, näiteks (sh suletud) Facebooki, Instagrami ja YouTube’i kontodelt.

IOS-i rakenduse Clearview AI avaekraan

NĂĽĂĽd otsustas Apple tegutseda: nagu teatas BuzzFeedi uudised, tĂĽhistas ettevõte juurdepääsu Clearview AI-ga seotud arendajakontole, keelates selle rakenduste kasutamise. Apple’i sõnul rikub see tema ettevõtte arendajaprogrammi juhiseid.

Juhtum sarnaneb eelmise aasta Facebooki ja Google’i juhtumiga, kui Apple avastas, et ettevõtted kuritarvitasid oma arendaja sertifikaate rakenduste levitamiseks väljaspool App Store’i asuvatele klientidele – ĂĽldiselt rakendused, mis ei vastanud nõuetele. rakenduste poest. Clearview puhul kasutas ettevõte näotuvastusrakenduste levitamiseks ettevõtetele sama tava, mida Apple’i reeglid ei luba.

Clearview tegevjuht Hoan Ton-Yang ĂĽtles, et ettevõte on Apple’iga ĂĽhendust võtnud ja teeb Cupertino hiiglasega koostööd, et täita selle tingimusi. Niisiis, järgime seda lugu.

TechCrunchi kaudu