Apple sulges oma uudisteteenuse jaoks Voxi;  New York Timesi tegevjuht hoiatas kirjastajaid

Apple sulges oma uudisteteenuse jaoks Voxi; New York Timesi tegevjuht hoiatas kirjastajaid

Kui läheneme Apple’i eripärale, mis toimub 25. päeval, hakkas siin (seal) ilmuma rohkem ĂĽksikasju (arvatavasti) Apple’i uudistest. Seekord laulis Bloomberg teatas, et Apple sulges Heli oma uudisteteenuse jaoks.

SEE Heli kuulub Vox Media gruppi, mille ĂĽlesandeks on ka Verge, karusnahk SBNation ja edasi Sööja. Vaatamata sellele ei eeldata anonĂĽĂĽmsete allikate sõnul kumbagi neist ettevõtetest esialgu Apple’i teenustes osalemist.

Praegu on Heli ei paku ĂĽhtegi liitumisvõimalust, kuid selle tegevjuht Jim Bankoff ĂĽtleb, et see laadimismudel lisatakse saidile hiljem sel aastal – mis võib juhtuda varsti, Apple’i väikese tõukega.

Cupertino hiiglane ĂĽritab oma teenuse jaoks, mis on sisemiselt nimetatud: “Apple News Magazine”, põhineb Bloomberg. Apple’i võimalike partnerite seas on: Wall Street Journal, Kosmopoliit, KAABEL, Njuujorklane ja Meeste tervis.

Võimalikust tehingust Heli, nii Apple kui ka uudistesait keeldusid muidugi kommenteerimast.

Tegevjuht New Yorgi aeg teavitage kirjastajat

Kui mõned ettevõtted otsustasid osaleda Apple’i uudisteteenistuses, jäid teised maha – õigemini mõlemad jalad. Nagu me eile teatasime, Washington Post See on New Yorgi aeg nad lĂĽkkasid Apple’i pakkumise tagasi; nĂĽĂĽd selgitas New Yorgi ajalehe president ja tegevjuht Mark Thompson Reuters Miks.

Mark Thompson, The New York Timesi president ja tegevjuhtMark Thompson, PT president ja tegevjuht New Yorgi aeg | Krediit: Lucas Jackson (Reuters)

Thompsoni sõnul võib lootus kolmanda osapoole levitamisele olla kirjastajatele ohtlik, hoiatades neid riski eest kaotada kontroll oma toodete ĂĽle. Ta väitis, et Apple’i tingimustega nõustumine tähendaks võimu ĂĽleandmist Cupertino hiiglastele ja see otsus võib kirjastajatele teenusega uuesti liituma minna.

Juhid võrdlesid seda küsimust stuudiote ja telejaamadega samade kogemustega, mis Netflixiga, kus need ettevõtted müüvad oma sisu televisiooni hiiglasele. Voogesitus video ainult selleks, et avastada, et sellest saab kunagi hiljem ühepoolne äri.

Isegi kui Netflix pakub teile palju raha … kas on tõesti mõtet aidata teil luua suur kliendibaas nii kaugele, et võite aastas oma 9 miljardit dollarit oma sisu tootmiseks kulutada ja maksta mulle ĂĽha vähem minu sisu eest?

Thompsoni arvamus põhineb ka eeldusel, et Apple katab 50% liitumishinnast, samuti teatas ta, et see platvorm “segab uudistefirmasid”.

Me kipume olema väga kahtlane idees, kuidas inimesed harjuksid mujalt ajakirjandust leidma. Oleme üldiselt mures ka selle pärast, et meie ajakirjandus on segatud mingisuguseks Magimixiks [liquidificador] ajakirjandusega, teised.

Eeldatakse, et Apple nõuab tellitavate ajalehtede ja ajakirjade eest 10 dollarit kuus; Lisaks kuulutab ettevõte järgmisel esmaspäeval välja väga spekuleeritud uudsuse: Apple Video (väljamõeldud nimi), jõukas teenus Voogesitus sarjad ja filmid.