Apple sulges rassismivastaste protestide ajal USA-s lugematuid kauplusi

Apple sulges rassismivastaste protestide ajal USA-s lugematuid kauplusi

Kui olete viimastel päevadel jälginud rahvusvahelisi uudiseid, teate ilmselt juba, et mõne Ameerika linna tänavad on täis protestante. Ja ei, sellel pole midagi pistmist uue koronaviiruse (COVID-19) pandeemiaga.

Täpselt nädal tagasi, 25. mail, tappis Minneapolise politseinik afroameeriklase George Floyd õhupuudus, samal ajal kui ta on põlve kaelani liikumatu. Floyd on 46-aastane, kahe tütre isa ja töötab restorani turvamehena.

Floydi surm kulmineerus uue rassismivastaste meeleavalduste lainega, mis algas ilmselt Minneapolisest, kuid laienes kiiresti lugematutesse linnadesse kogu Ameerika Ăśhendriikides. Kurb on see, et meeleavalduste keskel toimuvad vandalismiaktid ja veelgi rohkem inimesi on vigastatud ja suremas.

Minneapolis kannatab põhjusega. Tsiteerides Dr. Kuningas, negatiivne rahu ilma pingeta ei asenda positiivset rahu, mis on õigluse ees. Õiglus on see, kuidas me paraneme.

Probleem tuuakse siia MacMagazinemuidugi seetõttu, et Apple mõjutas ka proteste ja otsustas eile osa pandeemia ajal taasavatud 130 Ameerika poest sulgeda. Uudised pärinevad Bloomberg.

Enne seda tehti mõned neist rüvetatud:

Protesti käigus otsiti läbi Portlandi Apple Store.
Philadelphia. Looted Apple Store.
Apple Store võttis eile õhtul peksa.
Meeleavaldajad tulid Charlestoni kesklinnas King Streeti Apple Store’i.
Flatbushi Apple Store’i aknaklaasid on purustatud ja kritseldatud.
Looted DC Apple’i pood.
Apple Store UES kaitseb teie aknaid tänaõhtuse meeleavalduse jaoks.

Enamik neist poodidest ei ole täna avatud, kuna neil tuleb läbi viia toote parandamine ja väljavahetamine.

Tim Cooki kiri

Lisaks mõned päevad tagasi postitatud säutsud [acima], Cook saatis eile õhtul Apple’i töötajatele kirja, mille sai CNBC.

Tõlgime selle täielikult allpool:

Meeskond,

Tänapäeval on meie rahva hinges ja miljonite inimeste südames väga tõeline valu. Koos olemiseks peame enda eest seisma ja tunnistama hirmu, haiget ja viha, mille on põhjustanud George Floydi arutu surm ja palju pikem rassismi ajalugu.

Valus minevik on endiselt olemas ka tänapäeval – mitte ainult vägivalla vormis, vaid igapäevases sĂĽgavalt juurdunud diskrimineerimise näol. Me näeme seda oma kriminaalkohtusĂĽsteemis, mustade ja pruunide kogukonna ebaproportsionaalselt palju haigusi, ebavõrdsuses keskkonnateenuste ja meie laste hariduses. Kuigi meie seadused on muutunud, on reaalsus see, et nende kaitset pole ĂĽldiselt rakendatud.

Oleme näinud edusamme Ameerikast alates, kus ma üles kasvasin, kuid tõsi on ka see, et värvikogukonnad kogevad jätkuvalt diskrimineerimist ja traumasid.

Olen kuulnud paljudest teist, kes kardate – kardate oma kogukonnas, kardate oma igapäevaelus ja julmemalt – kardate omaenda nahka. Meil ei saa olla ĂĽhiskonda, mida tähistada, kui me ei saa tagada hirmuvabadust kõigile, kes annavad sellele riigile armastust, tööd ja elu.

Apple’is on ja on alati olnud meie ĂĽlesanne luua tehnoloogia, mis võimaldab inimestel maailma paremaks muuta. Me ammutame alati jõudu oma mitmekesisusest, tervitame oma kauplustesse ĂĽle maailma inimesi kõigilt elualadelt ja pĂĽĂĽame ehitada kõiki hõlmava Apple’i.

Kuid koos peame tegema rohkem. Täna teeb Apple annetusi mitmele rühmale, sealhulgas mittetulundusühing Equal Justice Initiative, mis on pühendunud rassilise ebaõigluse vastu võitlemisele, massilise kinnipidamise lõpetamisele ja Ameerika ühiskonna kõige haavatavamate inimeste inimõiguste kaitsmisele. Juuniks ja juustateistkümnenda puhkuse auks võrdleme kõigi töötajate panused ka Benevity kaudu kahele ühele.

Muutuse saavutamiseks peame oma vaated ja tegevused uuesti läbi vaatama tunnetatud, kuid sageli tähelepanuta jäetud valu valguses. Inimväärikuse kĂĽsimus ei jää kõrvale. Kolleegidele mustanahalistest kogukonnast – me näeme seda. Teil on tähtis, teie elu loeb ja teid hinnatakse siin Apple’is.

Kõigile meie kolleegidele, kes praegu kannatavad, teadke, et te pole ĂĽksi ja et meil on ressursse teid toetada. Tähtsam kui kunagi varem on omavahel rääkida ja leida tervenemist meie ĂĽhises inimkonnas. Samuti on meil abiks tasuta ressursse, sealhulgas meie töötajate abiprogramm ja vaimse tervise ressursid, mida saate uurida People’i veebisaidil.

See on aeg, kus paljud inimesed ei pruugi soovida muud kui naasta normaalsuse või a status quo mis on mugav vaid siis, kui me ebaõigluselt kõrvale pöörame. Kuigi seda on raske tunnistada, on see soov iseenesest privileegi märk. George Floydi surm on šokeeriv ja traagiline tõestus, et peame pĂĽĂĽdlema enama kui “normaalse” tuleviku poole ja ehitama välja sellise, mis täidab võrdsuse ja õigluse kõrgeimaid ideaale.

Martin Luther Kingi sõnadega: „Igal ĂĽhiskonnal on oma kaitsja status quo ja nende ĂĽkskõikne vennaskond, kes on kurikuulus revolutsiooni ajal magamise pärast. Täna sõltub meie enda ellujäämine võimest ärkvel pĂĽsida, uute ideedega kohaneda, valvsana pĂĽsida ja muutustega seotud väljakutsetega silmitsi seista. “

Iga inspiratsiooni korral peame pühenduma sellele muutusele ja looma kõigile parema ja õiglasema maailma.

Meeskond

#BlackLivesMatter?