IGRE

Apple taotleb Mac Pro uute osade maksuvabastust pärast tootmise üleviimist Hiinasse

Vastupidiselt tarneahela nihkumise praegusele trendile Hiina, Apple ĂĽllatas mõni nädal tagasi oma kliente, teatades, et nad viivad tootmise uuele Mac Pro naasis Wall Country’isse pärast seda, kui aastaid toodeti prĂĽgikasti mudelit kohapeal Ameerika Ăśhendriikides.

See ei tähenda siiski, et Apple võtab suudlusega vastu selle otsusega nõutud maksukogujate käe. Nagu teatas Bloomberg, esitas Cupertino hiiglane USA valitsusele ametliku taotluse, et uue Mac Pro osad ja lisaseadmed vabastataks Donald Trumpi pakutud uuest impordimaksust, 25%.

Praegu võtab Trumpi administratsioon neid tasusid mitme Hiinas kokkupandud tootekategooria, näiteks tarvikute, kaablite ja laadijate eest; kui presidendi projekt on pooleli, võib hakata maksustama mõnda muud segmenti – näiteks arvuteid.

Seda silmas pidades saatis Apple eelmise aasta juunis USA kaubandusesindajale Robert Lighthizerile kirja, milles teatas, et maksutõus mõjutab kõiki tema tooteid ja selle tulemusel väheneb ettevõtte panus riigi majandusse. Teine ametlik taotlus puudutab nĂĽĂĽd ainult mõnda Mac Pro osa – dokumente, mille ta on saanud Bloomberg nad ei maini konkreetselt masinat, kuid Apple’i mainitud mõõtmed ja omadused ei jäta kahtlust, et kõnealune varustus on ettevõtte uus professionaalne arvuti.

Trumpi administratsioon on öelnud, et see võib teatud tooted või uute maksude kategooriad välja jätta, kui need on tehtud aktsiast, mille saab ainult Hiinast, mis pole Hiina tööstusprogrammi jaoks “strateegiliselt oluline” või kui maksude kehtestamine põhjustab “tõsist majanduslikku kahju” selle loogika kaudu on Apple suutnud vabastada selliste toodete maksud AirPodid See on õunakell.

Eriti uue Mac Pro puhul pole Apple’i töö erandite saamiseks lihtne. Asjaolu, et Apple võttis arvutite tootmise Ameerika Ăśhendriikidest täpseks, kaalus lepingut – see oli ettevõtte ainus Ameerika pinnal toodetud seade. Lisaks võivad Hiina osade arv ja Mac Pro tootmiskulud kaaluda Ameerika valitsuse positiivset otsust.

USA kaubanduse esindus teeb varsti otsuse tellimuse kohta – ja loomulikult otsime juhtumi kohta mingeid uudiseid.

9to5Mac kaudu

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH