Apple teeb uue tehnoloogia arendajatele kättesaadavaks ja lihtsustab App Store’i reegleid

Mitu uut funktsiooni iOS 14 See pärineb macOS Big Sur need ei piirdu ainult süsteemi natiivsete funktsioonidega ning on saadaval ka nende vastavatele arendajatele ja rakendustele.

Nende uute funktsioonide hulgas on WidgetKit See on Rakenduse klipid, kaks funktsiooni, mis võimaldavad arendajatel “luua uue põlvkonna rakendusi”. Peale selle ajakohastab ettevõte ka oma tööriistu rakenduste loomiseks / integreerimiseks, näiteks Xcode See on Maci katalĂĽsaator, et neid funktsioone ära kasutada.

Veel ĂĽks huvitav uudsus on seotud muudatustega, mida Apple soovib teha Rakenduste pood, mis on seotud rakenduste esitamise ja kaupluseeskirjadega – võib-olla selleks, et taastada arendajate usaldus, mis on viimastel päevadel raputanud.

On mitmeid uusi asju; pikema jututa kontrollime seda!

WidgetKit

WidgetKit on uus raamistik mis võimaldab arendajatel luua ja varustada vidinaid iOS-is, iPadOS-is ja macOS-is uute API-dega, mis sisaldavad erinevate mudelitega vidinate ja galeriide jaoks uusi suurusi.

WidgetKit iOS-i, iPadOS-i ja macOS-i jaoks

Ikka on midagi, mida nimetatakse Apple’iks “Nutikas virn”, tehnoloogia, mis on loodud vidinate kuvamiseks selliste tegurite põhjal nagu aeg, koht ja tegevus.

Rakenduse klipid

Rakenduse Clips abil on kasutajatel kiire ja lihtne viis rakenduste leidmiseks uute visuaalsete indikaatorite, NFC-siltide, jagatud linkide ja muu kaudu.

Rakenduse klipid

 • NFC silt: puudutage lihtsalt konkreetse ettevõtte / asukoha jaoks sellel sildil iPhone’i, et käivitada rakenduse klipp otse lukustusekraanilt.
 • QR kood: kui need koodid on kindlates asukohtades, saate rakenduse klipi käivitamiseks oma iPhone’iga skannida.
 • Safari: rakenduse klippe on võimalik käivitada ka veebilehtedelt, mis on konfigureeritud nupuga „Smart App Banner”.
 • postitus: Rakenduse Sõnumid kaudu rakenduse klipi jagamisel saab selle saanud isik selle otse iMessage’i kaudu avada.
 • Kaart: Kui rakenduse klipp on seotud kindla asukohaga, registreerige see lihtsalt, et kasutajad saaksid selle otse rakendusest avada.
 • Hiljuti kasutatud: Hiljuti kasutatud rakenduse klippe leiate (ja saab uuesti avada) uue iOS 14 rakenduste kogu kategooriast Hiljutised.

Apple’i sõnul algab App Clip sekunditega, andes kasutajatele osa kogu rakenduse kasutuskogemusest ja pakkudes samal ajal arendajatele uut viisi klientideni jõudmiseks, tuues esile tarkvara põhifunktsioonid. Kui olete rakenduse klippi jõudnud, saate hõlpsasti ĂĽhe puudutusega terviklikke rakendusi installida.

Rakenduse klipi teine ​​funktsioon: märguandeid saab kuvada kaheksa tunni jooksul pärast kasutaja käivitamist; rakenduse klippide asukoha kontroll NFC või QR-koodi põhjal; ja ka palju kogemusi sama rakenduse kohta.

Xcode 12

Uue kujundusega pakub Xcode 12 nĂĽĂĽd reguleeritavaid fondisuurusi, lihtsustatud koodi täitmist ja uut dokumendijuhendit. Tarkvara sisaldab vaikimisi ka võimalust luua universaalseid rakendusi Apple’i kiipidega Macide toetamiseks – Apple’i sõnul “ainsatki koodirida muutmata”.

Mis puutub reguleeritavatesse fondisuurustesse, siis nĂĽĂĽd jälgib Xcode automaatselt sĂĽsteemikonfiguratsioone, mida kasutatakse näiteks Finderi või Maili kĂĽlgribal. Arendajad saavad valida ainulaadse fondisuuruse ainult Xcode’i või konkreetsete jaotiste jaoks.

Xcode 12

Lihtsustatud koodi lõpuleviimine on seevastu Xcode-liidese uus funktsioon, mis esitab ainult vajaliku teabe, võttes koodi sisestamisel ekraanil vähem ruumi – lisaks edastatakse järeldused programmeerimiskiiruse säilitamiseks kiiremini.

Lõpuks võimaldab uus vahelehe mall avada uue vahelehe topeltklõpsates või järgides valitud faili, kui klõpsate brauseris. Dokumendi vahelehti on võimalik ümber korraldada, et luua praeguse ülesande jaoks failikomplekt ja konfigureerida, kuidas sisu igas kuvatakse.

Samuti tasub meeles pidada, et Xcode 12 töötati välja universaalse rakendusena, mis töötab loomulikult Inteli protsessoritega protsessoritel ja muidugi ka Apple Siliconil.

Maci katalĂĽsaator

Varem debĂĽteerinud MacOS Catalina 10.15 võimaldab Mac Catalystil rakendusi iPadist Maci hõlpsalt migreerida. MacOS Big Suriga pärivad Mac Catalystiga loodud rakendused automaatselt uue töölauaoperatsioonisĂĽsteemi kujunduse, pakkudes arendajatele “võimsaid uusi API-sid ja suuremat kontrolli teie rakenduste käitumise ĂĽle”.

Sel aastal omandas funktsioon aga midagi uut, mis andis arendajatele võimaluse valida, kas Maci rakendused peavad olema eraldatud eraldusvõimega, et need sobiksid iPadi rakendustega, või võtta Maci liidese ĂĽle täielik kontroll, et luua „tõeliselt isiklik kogemus. “

Mac Catalyst saab uuele ka tuge raamistik as HomeKit, kelle koduautomaatika rakendus saab töötada koos rakendusega Kodu (Kodu) MacOS Big Suris.

Lisaks võimaldab ClassKiti raamistiku lisamine rakendusel jälgida ülesandeid ja jagada edusamme õpetajate ja õpilastega. Peale selle on värskendusi mitmetele teistele raamistik, sealhulgas kontod, kontaktid, põhiheli, GameKit, MediaPlayer, PassKit ja StoreKit.

Tellimused, App Store’i reeglid ja läbipaistvus

Xcode 12 uus StoreKiti tööriist võimaldab arendajatel simuleerida tellimisseadeid, rakendusesiseseid oste ja isegi tagasimakseid – kõik nĂĽĂĽd Macis. raamistik mis hõlbustab oluliste toimingute, näiteks tellimuste uuendamise ja klientide tagasimakseteatiste automatiseerimist.

Apple teatas ka, et loovad arendajatele täiendavaid kanaleid kommentaaride jagamiseks tulevikus toimuvate arendajate foorumite ajal. Selles foorumis julgustatakse kõiki jagama ettepanekuid, et Apple saaks “jätkata muudatuste rakendamist ja parandada kogu arendajaskonna jaoks App Store’i kasutuskogemust” – loomulikult on HEY rakenduse ĂĽmber tekkinud poleemika sellega seotud.

Lisaks rakendatakse App Store’i rakenduste ĂĽlevaatamise protsessis lähikuudel kahte muudatust: esiteks saavad arendajad mitte ainult apelleerida otsuseid rakenduste kohta, mis võivad rikkuda või mitte rikkuda ettevõtte teatud reegleid, vaid neil on ka reeglite ise vaidlustamise mehhanismid. ; teiseks, rakenduste puhul, mis on juba App Store’is, ei viivitata veaparandustega enam juhiste rikkumiste tõttu, välja arvatud need, mis on seotud juriidiliste probleemidega – seega saavad arendajad kõik probleemid lahendada järgmises värskenduses või versioonis.

App Store'i privaatsusfunktsioonid iOS 14-l

Lõpuks on arendajatel nĂĽĂĽd võimalus oma rakenduse privaatsustavasid ĂĽksikasjalikult kirjeldada otse App Store’is, et kasutajad teaksid, milliseid andmeid rakendus saab koguda, kas neid andmeid jagatakse kolmandate osapooltega ja kas on võimalus keelata või mitte. andmeid täielikult koguda.

Muud arendaja ressursid

 • ARKit 4: uued viisid reaalse teabe hõivamiseks, kasutades uut sĂĽgavuse API-d, mis on loodud töötama iPad Pro LiDAR-anduriga, võimaldades luua uut tĂĽĂĽpi rakendusi, nagu arhitektuur, disain, maastik jne.
 • Masinõpe: Arendamine lihtsam ja terviklikum, Core ML-is on lisatööriistad mallide juurutamiseks ja krĂĽpteerimiseks ning Creat ML-i koolitusressursid, lisaks veel loomuliku keele ja nägemise API-d.
 • PencilKit: Uue funktsiooniga Scribble on võimalik luua tekstisisestusväljaga rakendus, kuhu kasutaja saab kirjutada Apple Penciliga. Arendajatel on PencilKiti abil juurdepääs ka insuldiandmetele, et sĂĽsteemi puudutusĹľeste paremini hallata.
 • Kiire pakihaldur: funktsioonide tugi varakataloogi pakettide ja asukohtade hõlpsaks jagamiseks.
 • TestFlight: tugi kuni 100 meeskonnaliikmele ehitiste kiireks levitamiseks.
 • Liikuvad AirPodid: Uus API, mis pakub juurdepääsu reaalajas migreerimisandmetele.
 • Logige sisse Apple’iga: Arendajad saavad nĂĽĂĽd lubada kasutajatel värskendada olemasolevaid kolmanda osapoole rakenduse kontosid Apple’i sisselogimisfunktsioonile.

Tegelikult on Apple’i uued funktsioonid arendajaid hästi teeninud – seega loodame, et täna välja kuulutatud funktsioonid viiakse iOS / iPadOS 14 ja macOS Big Suris võimalikult paljudesse rakendustesse niipea, kui sĂĽsteem on enamusele avalikkusele kättesaadav.