Apple toodab Lõuna-Koreas, Samsungi kodus, 325 000 töökohta -

Apple toodab Lõuna-Koreas, Samsungi kodus, 325 000 töökohta –

Apple avab oma Lõuna-Korea veebisaidil uue lehe, mis paljastab esmakordselt ettevõtte osaluse määra riigis, kus Apple on tegutsenud veel kaks aastakümmet.

Nagu näitas Korea Herald, On Apple lisaks App Store'ile teeninud rohkem kui 4,7 triljonit (~ 15,7 miljardit dollarit) kasumit, lisaks partnerluse edendamisele riigi mitme ettevõttega (sealhulgas konkureeriva Samsungiga). Selle investeeringu tulemusel toodab ettevõte otseselt ja kaudselt umbes 325 tuhat töökohta Lõuna-Koreas.

Sellest koguarvust on umbes 200 tuhat inimest mingil moel seotud Apple'i ökosüsteemiga, eriti App Store'i arendajana. Lisaks lõid Ma tootmisahelas tegutsevad partnerettevõtted 125 tuhat muud töökohta, samas kui tegelikult värbas ettevõte otse umbes 500 inimest.

Apple'i otsestel töötajatel riigis on disainipositsioonid, klienditeeninduse esindajad, turunduseksperdid, insenerid ja Apple Garosugili jaemüügimeeskond Soulis. Kaudsete töötajate arv võib hõlmata ka Samsungi tootmisliinidel loodud töökohti, keskendudes vidin nagu Apple, näiteks ekraanide, RAM-i ja salvestuskiipide tegemine.

Rohkem kui lekitavad numbrid Korea Herald usub, et Apple'il on oma riigis osalemise kohta teabe jagamiseks poliitilised põhjused: takistada kohalikke omavalitsusi maksustamast välismaiste tehnoloogiaettevõtete tegevust.

Ei saa kuidagi ennustada, kas Ma-tehnika mõjutab või mitte. Fakt, et andmed on isegi soovituslikud.

läbi 9to5Mac