Apple töötab nutikoduseadmetega nagu Amazon Echo

Juba mõnda aega on liikunud kuulujutud võimaliku Apple’i kõlari kohta Krabi sisseehitatud ja töö on väga sarnane Amazon Echo.

Pärast seda, kui Apple vabastas SDK assistendi, arvasid kõik, et see ilmub tegelikult. Lõpuks olid need lihtsalt ettevalmistused ettevõtte uue operatsioonisüsteemi virtuaalsete assistentide täiendamiseks, mida esitleti WWDC 2016-l.

Tundus aga, et kuulujutud ei eksinud. See on sellepärast, et Bloomberg avaldas täna artikli, milles öeldakse, et Apple töötab tegelikult oma Siri nutikodu seadmega.

Pärast Echo suurt edu on sellele turule tulnud ka mitu teist ettevõtet, näiteks hiljuti välja kuulutatud Google Home. AnonĂĽĂĽmsed allikad väidavad, et Apple’i seade eristub teistest kvaliteetsemate mikrofonide ja kõlaritega, samuti näotuvastustehnoloogiaga kaameratega, millest oleme varem kuulnud.

Töö seisukohalt toob virtuaalse abimehega kõlar kaasa nii Siri funktsioonid, mida me iPhone’is, iPadis ja Macis juba tunneme, kui ka uued nutiseadmetega seotud funktsioonid kodus nagu tuled, rulood, võtmed jne. Teine anonĂĽĂĽmne allikas soovitas teavet hankida ka Apple Mapsist, öeldes kasutajatele kõige tõenäolisemalt parima aja kodust lahkumiseks.

Enne eraldi kõlarimudeli peale mõtlemist proovis Apple seda kinnitada Apple TV-sse, nagu ütlesid kolm inimest. Idee jäeti kõrvale, kuid paljud Siri funktsioonid jõudsid uue põlvkonnani digiboks oktoobris 2015. Isegi nii ei ole algatus lubada assistentidel kontrollida meie kodu kõiki nurki; projekt on juba prototüüpide loomise etapis ja paljud ettevõtte insenerid katsetavad seadmeid juba oma kodus.

Vaatamata headele kavatsustele peab Apple kindlasti tooma sisse märkimisväärseid täiustusi, et Siri saaks Amazoni abistajat Alexat uuendada või ĂĽletada. Rohkemate inimeste sõnul töötab Apple ka projekti nimel “Nähtamatu käsi” (midagi sellist nagu „Nähtamatu käsi”), mis tähendab, et kasutaja saab lubada kogu sĂĽsteemi teavet ja sellele juurdepääsu, ilma et peaks rakendusele helistama või Sirile mitu korda helistama. Näide on see, kui kasutaja avab veebilehe ja jagab sõpradega, ilma et peaks oma seadet puudutama. Teine näide on öelda “printida” dokumendile, kui see on avatud.

Kas me mõnda neist toodetest ka tegelikult näeme, tundub meile kindel. Peame siiski mõistma, et Apple on HomeKiti ja nüüd ka rakenduse Casa (Kodu) ja teie virtuaalse assistendi täiendavaks täiustamiseks on juba mõned edusammud.