Apple trahvis eksitava reklaami eest 1,8 miljonit eurot

Austraalia kohus määras Apple’ile eksitava reklaami eest maksma 2,25 miljoni dollari (Austraalia) trahvi – umbes 1,8 miljonit eurot -, täna ilmusid mitmed rahvusvahelised meediaväljaanded.

Kõne all on uue iPadi Wi-Fi + 4G reklaamimine neljanda põlvkonna mobiilsidevahendi toega seadmena, kui seadmetesse integreeritud tehnoloogia ei ĂĽhildu riigis selleks otstarbeks kättesaadava tehnoloogiaga – kuna see pole ka Portugalis.

Täna väljakuulutatud määrus vastab tarbija- ja konkurentsiasutuste reguleerivate asutuste märtsis esitatud hagile ja täpsustatakse lisaks, et Apple maksab kohtuasja kohtukulud summas 300 000 Austraalia dollarit (umbes 240 666 eurot).

Kohtuniku sõnul oli tootja “tahtlikult” eksitanud tarbijaid iPadi 4G võimete kohta kohalikul tasandil, rikkudes seadust, mis on mõeldud riigi tarbijate kaitsmiseks.

Kohtunik lisas ka, et trahvide eesmärk oli saata kõigile ettevõtetele teade, et seaduse rikkumisel on tagajärjed.

Kohus pidas ettevõtte käitumist “tahtlikuks” ja “väga tõsiseks”, öeldes, et tootja keeldus toote serveerimisviisi muutmisest, kui teda hoiatati, et see võib kliente eksitada.

Kuu aega pärast seda, kui Austraalia reguleerivad asutused kaebuse kohtusse esitasid, pakkus Apple hüvitist klientidele, kes tundsid end petetuna, ja avaldas märkuse, et harida tarbijaid uue iPadi 4G võimete kohta, teatas AFP.

Alates 12. maist on „iPad 4G” reklaamitud väljaspool USA-d ja Kanadat kui „Wi-Fi + Cellular” seadet. Ettevõtte Austraalia veebisaidil mainitakse ka asjaolu, et see ei ühildu riigi 4G LTE ja WiMax võrkudega.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes