Apple trahvis iPhone’i aku ĂĽle käinud poleemika pärast 43 miljonit dollarit

See ei pruugi tunduda, kuid oleme juba teel skandaali üheaastasele aastapäevale aku Vana iPhone (st. iPhone 6, 6 Plus, 6s ja 6s Plus), kus Apple tabati nende seadmete jõudluse vaiksest aeglustamisest, et säilitada nende pikaealisus.

Sellest ajast alates on palju vett veerenud: ettevõte on avalikkuse ees vabandanud, lisanud iOS-ile funktsioone, et pakkuda kasutajatele võimalusi, ja avanud hea allahindlusega aku vahetamise programmi, mis kestis kogu 2018. aasta.

Kuid lugu pole veel läbi: Reuters teatas täna, et Itaalia valitsuse monopolidevastane agentuur trahvis Apple’i 10 miljonit eurot (umbes 43 miljonit dollarit) tarbijarĂĽhmade sĂĽĂĽdistuste tõttu, kes väitsid, et Apple’i vananenud strateegia oli kavandatud seadmete enneaegseks asendamiseks.

Sellest trahvist 5 miljonit eurot viitab tarkvarauuendusele, mis kahjustab teadlikult iPhone’i jõudlust; Veel 5 miljonit eurot karistas ettevõtet selle eest, et ta ei andnud klientidele selget teavet selle kohta, kuidas oma seadmetes patareisid hooldada või vahetada.

Samsungile määrati ka trahv

Apple pole Itaalia agentuuride rĂĽnnakus ĂĽksi: Samsung samuti sai trahve “aeglustumise” tarkvarauuenduste eest, eriti nende puhul, mis olid seotud Galaxy Note4-ga – mis pärast peamiselt viimasele Note7 mõeldud värskenduse saamist vähendas jõudlust märkimisväärselt. Ettevõte peab maksma Itaalia valitsusele 5 miljonit eurot.

Kaks Apple’i ja Samsungi trahvi määratakse ettevõttele esimesena seoses kavandatud vananemisjuhtumitega. Organisatsiooni esindaja sõnul tekitasid kaks ettevõtet “tõsist kahju ja vähendasid märkimisväärselt oma seadmete jõudlust, kiirendades asendamisprotsessi”, lisades, et ei USA ega Lõuna-Korea ei andnud tarbijatele teavet värskenduse mõju või “Mis tahes vahendid toote algse funktsionaalsuse taastamiseks”.

Väärib märkimist, et kuigi Apple’i poleemika on ajakirjanduses tähelepanu keskpunktis olnud ja ettevõte seda ka tunnistab, ei ole Samsung kunagi teadlikku seadmete aeglustamise juhtumit tunnistanud – seetõttu võivad Itaalia agentuuride trahvid Lõuna-Korea kontorisse saabuda ĂĽllatuseannusega.

Apple ja Samsung otsust ei kommenteerinud.

iDownloadBlogi kaudu