Apple tĂĽhistas Taanis 921 miljoni dollari suuruse andmekeskuse kava

Apple tĂĽhistas Taanis 921 miljoni dollari suuruse andmekeskuse kava

Ăśllatuslikult tĂĽhistas Apple uue ehitamise plaanid Andmekeskus linnas AabenraaTaanis. Linnahalli lehel avaldati uudis, mis avaldas ka ĂĽllatust Apple’i äkilise otsuse ĂĽle.

Sellega lõpetas ettevõte investeeringud 921 miljonit dollarit hoone ehitamiseks 2,85 km² suurusele alale, mille hiiglane Cupertino omandas 2017. aastal. Linnavalitsuse avalduse kohaselt kavatseb Apple maa müüa; see tähendab, et tegelikult ei kavatseta kinnistule midagi ehitada.

Aabenraa esindajatele öeldi vaid, et see oli Cupertino strateegiline otsus, arvestades ettevõtte muid pingutusi Foulumi külas (Viborgi linnas) asuva andmekeskuse ehitamisel, mida omakorda ähvardati ka hiljuti.

See pole esimene kord, kui Apple loobub uue andmekeskuse ehitamise plaanidest; Veidi ĂĽle aasta tagasi oli ettevõte sunnitud pärast pikaajalisi kohtulahinguid ja pikki ooteaegu Iirimaal lepingu lõpetama – kuid antud juhul polnud otsus nii ĂĽllatav.

Nagu me ütlesime, on ebaselge, miks Apple Aabenraast loobus, kuna ettevõtted töötavad võrguteenuste (näiteks iCloud, Apple Music, App Store jt) laiendamiseks tavaliselt kõvasti. Raekoja sõnul on nüüd eesmärk, et teised ettevõtted võtaksid kinnistu üle ja jätkaksid selle majanduskasvu.

9to5Mac kaudu