Apple tunnistab, et õpilased töötavad iPhone X tootmisliinil lubatust rohkem [atualizado]

Kui ühelt poolt Apple kiidetud Kongo kaevandustes lastetöö eest põgenemise eest, teisest küljest on ta tunnistatud kurjategijaks lahti laskmise eest alaealine töö iPhone X tootmisel.

Põhineb Rahaline aeg, töötab Jakarta tehases 3000 keskkooliõpilast Foxconn (mis on Apple’i peamine partner iPhone X tootmisel) Hiinas Zhengzhous. Kuus neist teatas, et nad töötasid korduvalt 11 tundi päevas, mis on ebaseaduslik töö, kuna see on rohkem kui riigis lubatud.

17–19-aastaste õpilaste sõnul öeldi neile, et enne kraadi omandamist on tehases vaja kolme kuu pikkust tööpraktikat.

Ăśks tĂĽdrukutest ĂĽtles ka, et “kool sundis neid” seal töötama, ehkki see, mida nad tegid, polnud õppetööga kuidagi seotud. Ta ĂĽtles, et valmistab päevas ette umbes 1200 iPhone X kaamerat.

Apple kinnitas omalt poolt, et üks selle audititest paljastaks üliõpilaste ebaseadusliku ületunnitöö, kuid eitas, et nad olid sunnitud osalema.

Kinnitame, et õpilased töötavad vabatahtlikult, neile makstakse hüvitist ja hüvitisi, kuid nad ei tohi ületunde teha.

Tänapäeval on isegi loomulik, et Foxconn suurendab renditöötajate arvu – mis võib hõlmata ka õpilasi -, et suurendada töötajate arvu uue iPhone’i loomisel. Suur probleem on siin aga see, et ĂĽliõpilase seaduslik piirang Hiinas töötamiseks on 40 tundi nädalas.

Kuigi Foxconni esmane vastutus lasub Apple’il, langeb palju Apple’i õlgadele – seetõttu korraldab ta sagedasi auditeid, et tagada seaduste ning oma reeglite ja protseduuride järgimine tehases.

CNET-i kaudu

Uuenda 23. nov 2017 kell 11:20

Pärast kogu maailmas sõidukitel ilmumist avaldasid uudised, et samas postituses olevad “Apple” ja “illegaalne töö” omasid lõpuks positiivset mõju. See on sellepärast, et BBC nĂĽĂĽd teatab ta, et Foxconn, väites, et praktikandid on “murdosa selle tööjõust”, ĂĽtles, et ta võtab “kiireloomulisi meetmeid tagamaks, et ĂĽkski praktikant ei töötaks väljaspool lubatud aega”.

Apple, nagu tavaliselt unistavas kõnes, ĂĽtles, et ettevõte on “pĂĽhendunud tagama, et kõiki meie tarneahelas koheldakse väärikalt ja austusega”. Lisaks mäletab Apple, et töö ei peatu kunagi, vaid teeb jätkuvalt kõik endast oleneva, et “positiivselt mõjutada” ja “kaitsta töötajaid” oma tarneahela eest.

Mis aga meedias natuke survet ei tee? Piisab teadmisest, kas kõne juhtub ka tegelikult.

AppleInsideri kaudu