Apple tunnistab, et Qualcomm on ainus valik 4G kiipide jaoks; tunnistaja seab kahtluse alla võimu kuritarvitamise teooria

SEE seaduslik lahing Apple’i ja Qualcommi vahel see laieneb tasemele, mida me poleks osanud ette kujutada – ja viimastel nädalatel on kaks ettevõtet, kes on istungitel kohal, jagades teavet ja vahetades sĂĽĂĽdistusi, on juhtumist uudiseid ilmunud iga päev. Hiljuti paljastati neist kaks.

4G

Esiteks tunnistas Apple kohtuprotsessis varem ĂĽles Föderaalne kaubanduskomisjon (FTC) teave, mis valdavalt tundus, võib rivaalile kasuks tulla. Cupertino hiiglane teatas, et 4G-ĂĽhenduvusele ĂĽlemineku ajal (mis Apple’is debĂĽteeris iPhone 5-l) oli Qualcomm ainus võimalus ettevõtted pakuvad uue tehnoloogiaga ĂĽhilduvaid modemeid.

Kes tegi avalduse, kandja Bloombergon Apple’i mobiilsĂĽsteemide arhitektuuri direktor, Matthias Sauer. Inseneride sõnul kaalub ettevõte ĂĽleminekuperioodil Ericssoni, Broadcomi või Inteli komponentide kasutamist, kuid kumbki ettevõte ei saa Apple’i soovitud spetsifikatsioone esitada – alles neli aastat hiljem koos teise ettevõttega iPhone 7 (Intel). ) suutis Apple’i mõistes pakkuda 4G modemi.

Uudsus tugevdab Qualcommi narratiivi, et tema tegevus ei kujuta endast väljapressimist ega võimu kuritarvitamist ning et tema partnerid (näiteks Apple) jätkavad oma toodete ostmist, kuna nende tehnoloogia on konkurentidest kõrgemal. Ja sel juhul võib selle artikli teine ​​punkt seda teooriat veelgi tugevdada.

Võimu kuritarvitamine

Nagu teatas CNET, esitas juhtumi võtmetunnistaja avalduse, mis võiks Qualcommi toetada ka otsuses, mis peaks ilmnema lähikuudel. Konkurentsipoliitika ekspert Tasneemi kiip ĂĽtles FTC-le, et kiibigigandil ei ole Apple’i ĂĽle piisavalt võimu, et Apple’iga kuritarvitada võimu.

Neile, kes loo algust väga hästi ei mäleta, on siin (väga) lĂĽhike kokkuvõte: Apple sĂĽĂĽdistas Qualcommi kaks korda mobiilsidetehnoloogia tõttu – ĂĽks kord iPhone’i enda osa ja teine ​​aku laadimise eest. teie patendi litsentsitasu. Lisaks ĂĽtles Apple, et konkurentide nõuded maksta protsent iga iPhone’i kogumaksumusest selle kiibide kindla tasu asemel on ebaregulaarsed; kõik see oleks Apple’i sõnul võimu kuritarvitamine, mille korral Qualcomm kasutaks oma privilegeeritud positsiooni turul partneritelt (ja teistelt ettevõtetelt) raha väljapressimiseks.

Chipty sõnul pole see aga nii: “Qualcommil pole piisavalt turujõudu, et sundida tootjaid sulgema raskeid lepinguid, mis imevad miljardeid dollareid,” ĂĽtles ekspert. Ta tõi juhtumeid, kus Qualcomm oli sunnitud konkurentsi tõttu oma tegevust kohandama, näiteks kui ta pidi MediaTeki tugevate turuliikumiste tõttu langetama kiibihindu või kui Apple sõlmis Inteliga lepingu 4G kiipide tarnimiseks.

LĂĽhidalt öeldes on Chipty teooria, et Apple ei olnud kunagi sunnitud aktsepteerima Qualcommi tingimusi – Tim Cook ja tema meeskond võisid igal ajal ettevõttest kõrvale pöörata ja otsida rahaliselt tulusamat alternatiivi, kuid jäävad sellest kinni. sõlmida leping rivaalidega, sest nad tahavad (või seetõttu, et neil on seda vaja).

Me teame siiski, et selles loos on rohkem, kui pinnalt järeldada võib: näiteks eelmisel nädalal kommenteerisime siin Apple’i ja Qualcommi vahelise kähmluse päritolu, kus kiibivalmistaja nõudis lepingut vähemalt 50% toote tarnimiseks. iPhone’i modemid teatud arv aastaid.

Teisisõnu: kõik pole nii, nagu näib ja silla all voolab endiselt palju vett. Ootame ja vaatame.

9to5Maci, AppleInsideri kaudu