Koroonaviirus: EL saab Apple'i ja Google'i lahendusi kasutusele võtta, Lõuna-Koreas kauplusi taasavada ja palju muud

Apple ĂĽhineb Euroopa patenditrollide vastu suunatud hiiglastega

Kommenteerime korduvalt seotud kohtuasju Apple ja kõned Patenditroll, mis praktikas on ettevõte, mis saab patendi ainult selleks, et kaevata kohtusse igaüks, kes rikub nende õigusi (ja teenib kasumit). See on levinud probleem Ameerika Ühendriikides ja Euroopas ning nüüd on Apple (nagu ka ettevõtete koalitsioon) otsustanud sellele punkti panna.

Uus aruanne Rahaline aeg teavitama, et Cupertino hiiglane on ühinenud veel 34 rahvusvahelise ettevõttega, et seda taotleda Euroopa Liit, kõik meetmed, mis „takistavad patenditroll väljapressida neid teatud tehnoloogia litsentsimiseks ”.

Täpsemalt grupp (kuhu kuuluvad sellised hiiglased nagu Microsoft ja BMW) nõuab, et ELi kohtud langetaksid patendirikkumise juhtumites vähem rangeid otsuseid – kuna kohtunikud keelavad mõnes Euroopa riigis toodete mĂĽĂĽmise, kus on rikutud “ainult” patente.

Eriti esitas Apple hagi “patenditroll“Mullu novembris sĂĽĂĽdistas teda” konkurentsivastases tegevuses “. Kaebuses ĂĽtles Apple, et ta “usub, et tal on rahalist kahju kohtukulude näol”, mis suunati innovatsioonisektorist patendi rikkumise juhtumite eest tasuma.

ELile saadetud taotlusele allakirjutanud kutsuvad ĂĽles Euroopa õigust välja töötama eeskirjad, mis nõuavad patendinõuetele “proportsionaalset” vastust. See hoiab ärapatenditroll “ võita toote impordikeeld kergemate õigusrikkumiste eest – peale selle, et teenida liiga suurtest trahvidest.

EL pole seda juhtumit veel kommenteerinud.

Patenti Apple’i kaudu