Apple ĂĽhineb Tiffanyga, et toetada kaevandusalade taastamisprogramme

Apple teatas täna uuest partnerlusest vabaühendusega TÄIELIK leida uuenduslikke viise, kuidas kaevandusaladel kulda vastutustundlikult hankida. Täpsemalt liitub Apple selle programmiga Lõhe kuld, mille on teinud RESOLVE koos Ameerika luksusehtete kaubamärgiga Tiffany.

Pärast Salmon Goldi jõupingutuste kasutuselevõttu 2017. aastal on valitsusvälised organisatsioonid ühendanud kohalikud kaevurid, keskkonnakaitsjad ja valitsusasutused Alaska ja Yukoni (Kanada) piirkondades kaevandamisega tekitatud kahjude kõrvaldamiseks. Mõned peamised probleemid, mis piirkonnas tuleb lahendada, on seotud kalade paljunemistsükliga, millel on olnud kaevandamistegevusest negatiivseid tagajärgi.

Mõistes Apple’i jõupingutusi keskkonna taastamiseks ja säilitamiseks, pĂĽhendub ettevõte mõne toote jaoks teadlikumalt kulla hankimisele, toetades kaevureid, kes osalevad programmis Salmon Gold või kes investeerivad mingil viisil punktkaevandamise taastamiseks piirkondades, kus nad töötavad.

Apple’i tarnijate vastutuse juhi Paula Pyersi sõnul on ettevõtte eesmärk lahendada RESOLVE algatuse kaudu tööstuse jätkusuutlik meetod.

Jätkates taaskasutatud materjalide kasutamise suurendamist, otsime uuenduslikke lahendusi kulla vastutustundlikuks hankimiseks. Partnerlus jätkusuutliku varustamise eestvedaja Tiffanyga ja ka RESOLVE tagavad Salmon Goldile eeskuju, kuidas tööstus areneda.

kullakang

RESOLVE hinnangul rafineeritakse programmi raames sel aastal ĂĽle 28 kg kulda, mis on märkimisväärne kasv võrreldes eelmise aasta toodanguga. Lisaks teatas valitsusväline organisatsioon, et ta analĂĽĂĽsib kogu Apple’i tarneahelas kasutatavat kulda – alates kaevandustest kuni rafineerimistehasteni.