Apple ĂĽtleb, et Qualcommi tehnoloogia pole suurepärane; sisemiselt on see “parim”

Vaheline võitlus Apple ja Qualcomm Taga. Ettevõte sõlmis rahu kohtuväliselt ja lõppes ootamatult kõigi tülidega, mis levisid üle kogu maailma kuueaastase tehnoloogia litsentsilepinguga (võimalusega pikendada seda veel kahe võrra) ning ka kokkuleppelepinguga. Varustus kiibistik kehtib mitu aastat.

Kuigi kõik oli lahendatud, jätkasid selle lahingu mitmed voldid. SEE Washington Post teil on juurdepääs mitmele suletud dokumendile (mida kasutatakse protsessis), mis näitavad, et Apple ütles üht avalikult, kuid sisemiselt teist.

Apple’i ĂĽks taktika on minimeerida Qualcommi tehnoloogia olulisust, et selle tehnoloogia kasutamise eest vähem maksta. Sisemised memod seevastu ĂĽtlevad teisiti. Ăśhes on Apple vanem riistvara asepresident, Johny Srouji, teatas Qualcommi tehnoloogia kohta järgmine: “Inseneriteaduse osas on need parimad.”

Samuti näitavad dokumendid, et Apple kavatseb juba 2014. aastal Qualcommi kohtusse kaevata, kuid eelistab oodata 2016. aasta lõpuni. Põhjus? Kokkulepe, millega Qualcomm annab Apple’ile miljardeid dollareid, lõpeb 2016. aasta lõpus. Strateegia on Qualcommi rahalist kahjustamist ja selle litsentsimudeli ohtu seadmine, lõppkokkuvõttes parema tehingu saamiseks.

Veel ĂĽks näide Apple’i kasutatavast taktikast: ettevõte sõlmis Huawei ja Ericssoniga lepingu, et näidata, kuidas Qualcomm oma hinda kuritarvitab, sest Apple’i leping nende konkurentidega hõlmas kaks korda rohkem patente, kuid maksis vähe. Probleem on selles, et Apple lõpetas selle lepingu Huawei ja Ericssoniga ainult “tõendite esitamiseks”, muutes Qualcommi kallimaks (vähemalt on see argument, mida kiipide tootjad kasutavad juristid, ja et Apple pole seda tabanud).

Nad käisid teistes ettevõtetes ja pidasid viimase kahe aasta jooksul läbirääkimisi väga odavate tehingute üle, et tõestada, tulla siia ja öelda, et need inimesed on head inimesed, sest nad saavad oma patentide eest vähem ja meie oleme pahad.

Lõpuks Washington Post soovitas Apple’il Qualcommiga leppida mitte ainult selleks, et saaks 2020. aastal oma iPhone’is 5G modemit kasutada, vaid ka seetõttu, et ta nägi, et nad ei saa tema argumentidega kohtus läbi lĂĽĂĽa.

AppleInsideri kaudu