Apple ütleb, et ta ei saa remonditeenusest kasu ja põhjendab Safarit kui iOS-i vaikebrauserit

Apple ütleb, et ta ei saa remonditeenusest kasu ja põhjendab Safarit kui iOS-i vaikebrauserit

Kui ärkate täna ja mõtlete: “Vau, kui armas päev on lugeda Apple’i standardeid ja põhjendada veidi oma äri,” on täna teie õnnepäev. Apple on hiljuti avaldanud mitu vastust kĂĽsimustele Ameerika Ăśhendriikide Esindajatekoja kohtukomiteeja lõpuks jõuavad mõned selle toimingud valgustada (vähese valgusega, kuid siiski eredad).

Täpsemalt öeldes saatis komitee möödunud aasta septembris Apple’ile kirja, milles palus selgitada paljusid tema äriga seotud teemasid, näiteks remondipoliitikat, App Store’i juhiseid ja standardrakenduste loomist oma sĂĽsteemile. See kiri on osa suuremast uurimisest, mida rakendati Apple’i ja teiste tehnikahiiglaste suhtes ning mille eesmärk oli seda tava uurida konkurentsivastane või omadustega monopolist.

Enamik vastuseid on Apple’i tavapärases toonis – jah, vastused, mis reklaamivad end võimalikult vähe väljendades, hoolika sõnavalikuga. Vähemalt ĂĽhel hetkel võime saada huvitavat teavet dokumendist: Apple mitte teenida teilt kasumit remonditeenus, vähemalt alates 2009. aastast.

Seega vastas Apple, paludes avalikustada remonditeenustest alates 2009. aastast saadud kogutulu:

Alates 2009. aastast on remonditeenuste osutamise kulud ĂĽletanud nende remonditulu.

Lakooniline, jah – aga paljastav. Muidugi ei avalda Apple siin, kas ta arvestab mĂĽĂĽgist saadud tulu AppleCare + või kas kulud viitavad kõigile ettevõtte poolt teostatavatele remonditöödele või ainult garantiivälistele remonditöödele. Kuid see on komitee jaoks oluline teave, et kaaluda oma otsust mõne Apple’i tavaga – mida on sageli kritiseeritud selle eest, et nad ei pakkunud volitamata remonditeenuste osi ega funktsioone (isegi hiljutiste toredate muudatuste korral).

Dokumendi muude huvitavate punktide hulgas selgitab Apple ka seda, miks ta otsustas Google Mapsist lahkuda ja luua oma kaarditeenus:

Apple usub, et suudab parema kaardi luua. Lisaks oleme veendunud, et oleme pühendunud privaatsusele ja turvalisusele ning lisaks soovile seadmesse võimalikult palju teavet salvestada, on meie enda seadmega paremini integreeritud kaartide pakkumine kasutajate privaatsuse vajadustele samal ajal kasulik. aeg, mil ma annan neile nii suurepärase kogemuse.

Samuti on hooldamiseks vaja lugeda ettevõtte kirjeldust Safari iOS-i vaikebrauserina, andmata kasutajale võimalust seda muuta:

Safari on ĂĽks neist rakendustest, mis Apple’i arvates määratleb iOS-i kasutuskogemuse, kusjuures privaatsus- ja turvafunktsioonid pole selles valdkonnas võrreldavad. Nagu esimesele kĂĽsimusele vastuses öeldud, on Safari koos töötamiseks mõeldud “operatsioonisĂĽsteemi rakendus”, nagu Telefon, Kaamera ja iMessage.

Teemat laiendades toob Apple välja ka põhjused, miks kõik App Store’is pakutavad brauserid peavad kasutama Veebikomplekt, Safari renderdamismootor:

Paludes rakendustel kasutada WebKiti, saab Apple kiiresti ja täpselt kõrvaldada kogu meie kasutajaskonda mõjutavad ja teie privaatsust ja turvalisust kõige tõhusamalt kaitsvad nõrkused. Lisaks võib teiste renderdamismootorite lubamine kahjustada kasutajaid, kui arendajad ignoreerivad nende rakendusi või ei paranda turvarikkumisi kiiresti.

Kogu dokument Apple’i vastustega saab lugeda siit. Mida sa arvad?

9to5Mac kaudu