Apple uurib iPhone 6 plahvatust

Kas olete mõelnud, et kasutate iPhone ja süttis? Kui see hirm tundub teie jaoks liiga ohtlik, kujutage ette 11-aastast last! See juhtus noore Kayla Ramosega, kes hoidis iPhone 6-d, kui ta oli hakkas põlema, vastavalt välja antud teabele 23ABC uudised.

Ramos ĂĽtles, et nägi “iPhone’ist kõikjalt sädemeid”, kui mõistis, et seade põleb, ja viskas selle voodile, teki alla. Noor naine ei olnud tugevalt põlenud, kuid tema vigastused võivad olla hullemad, kui ta ei lahku iPhone’ist õigel ajal.

IPhone 6 ise oli purustatud, ekraan eraldus seadme korpusest, näidates seadme sees põlemismärke. Pealegi on see lööklaine stringid kahe teki põletamine ja pussitamine voodil – mis oleks võinud põhjustada suurema tulekahju – nagu näha ĂĽlaltoodud videost.

Ramose ema Maria Adata ütles, et Apple soovitas tal seade saata volitatud teeninduskeskusesse. Samuti annab ettevõte noorele naisele uue telefoni ja uurib plahvatuse põhjust.

Apple ĂĽtleb, et kuigi see on sobimatu, võivad iPhone’i sĂĽttida mitmed tegurid – näiteks ettevõtte poolt sertifitseerimata laetava kaabli kasutamine ja volitamata hooldustöötajate remont. Kuid Ramose puhul ĂĽtleb perekond, et ĂĽkski neist põhjustest ei kehti plahvatava iPhone 6 puhul.

Sellised juhtumid on ebatavalised: 2016. aastal sĂĽttis lennu ajal veel ĂĽks iPhone 6; järgmisel aastal plahvatas ka iPhone 7 Plus. Hiljuti põles iPad Hollandis Amsterdamis Apple Store’is.

9to5Mac kaudu