Apple uuris 16-tollise MacBooks Pro kõlari pragunemist; õppida, kuidas ajutisi probleeme lahendada

Täna varem rääkisime omanikust 16-tolline MacBook Pro kes hakkasid märkama oma uues masinas kummalist probleemi: kummalist heli, mis on sarnane klõps, väljuge arvuti kõlaritest pärast loo või heli esitamist. Selles küsimuses on ilmnenud kaks uut funktsiooni.

Esimene on see, et Apple juba uurib seda küsimust ja lahendab selle tulevases tarkvarauuenduses. Siruta käsi MacRumors ettevõtte volitatud teeninduskeskusele levitatud sisedokumendid koos järgmiste märkustega:

Kui klient kuuleb hüppavat heli, kui tema MacBook Pro (16-tolline, 2019) on hääle taasesituse peatatud:

Kui kasutate heli esitamiseks Final Cut Pro X, Logic Pro X, QuickTime Playerit, muusikat, filmi (sic) või mõnda muud rakendust, saab kasutaja taasesituse lõppedes kõlarist kuulda popheli. Apple uurib praegu probleemi ja plaanib selle tulevases tarkvarauuenduses lahendada. Ärge pakkuge teenust ega vahetage kasutaja masinat, kuna see on tarkvara probleem.

Teisisõnu, õnneks pole probleem uue masina ĂĽheski riistvaras – see on midagi, mida saab tarkvara abil parandada, ja peagi näeme pragiseva heli kindlat lahendust. Vahepeal …

Ajutine lahendus

Nagu märkis Maci sektsioon (ja ka meie selle juhtumi eelmise artikli kommentaarides) saate probleemi kohe lahendada. Põhimõtteliselt tekivad praod MacBook Pro poolt väljastatud helisageduste ja selle kõlarite toetatud sageduste vahelise dissonantsi tõttu.

Õnneks saab selle süsteemi sagedust muuta väga lihtsalt. Vaadake seda allpool:

  1. Avage kaust Finder Rakendused »Utiliidid;
  2. Avage rakendus Heli ja MIDI seadistamine;
  3. Muutke väljal „Formaat” seade väärtuselt 44 100 Hz väärtusele 48 000 Hz.
Määrab macOS-i helisageduse

Valmis! Praod peaksid kohe kaduma.

Tuleb märkida, et tänu macOS-i toimimisele saab konfiguratsiooni mõne päeva pärast või kui masin teeb pausi; sel juhul korrake ĂĽlaltoodud samme, kuni ta “mäletab” kohandamist – või kuni Apple vabastab tarkvaravärskenduse, mis probleemi pĂĽsivalt lahendab.