Apple valiti taas maailma kõige uuenduslikumaks ettevõtteks

See analüüs pärineb The Boston Consulting Groupilt, kes valib 50 ettevõtet, kes ilmuvad oma iga-aastases edetabelis. Selles kümnendas väljaandes ilmus esikohtade kaitsmiseks korrapärasem esinemine tabeli esimesel kohal, kuid oli ka neid, kes said läbi mitme koha. Nii on Tesla Motorsi puhul, kes hüppas 2015. aasta väljaandes tabelis 3. kohale, edestades selliseid nimesid nagu Microsoft või Samsung, kes ilmusid neljandal ja viiendal positsioonil. Teised heas seisukorras olevad tehnikanimed on Amazon või Neflix, mis tulevad 9. ja 21. kohale.

Tehnoloogiaettevõtted hoiavad jätkuvalt tugevat kohalolekut innovatsiooniliidrite seas, esindatud on ligi kaks tosinat ettevõtet.

Piirkonniti on Ameerika Ühendriigid taas kõige enam esindatud üksustega riik. Euroopa on 2. kohal, kus on esindatud 11 ettevõtet.

Enamik küsitluses konsultantide poolt kuuldud juhte väitis, et innovatsiooniteemad on prioriteedid: 79% seab teemad oma strateegias esmatähtsaks või ühe esikolmiku hulka. Kümme aastat tagasi andis 66% vastanutest sama vastuse.