Apple vastab Austraalia vastuolulisele kaardiuuendusele

Apple värskendas oma iOS6 geograafilise asukoha rakenduses Austraalia kaarti pärast seda, kui nägi Victoria ajastu politseis politseinikel soovitavat autojuhtidel Apple Mapsi mitte kasutada, kuna see on “potentsiaalselt surmav”. Vastus tuli ĂĽle 24 tunni pärast seda, kui poleemika levis rahvusvahelisse ajakirjandusse.

The Guardiani aruande kohaselt osutusid kaardi rakenduses Mildura linna otsimisel tulemused juba kõnealuse linna, mitte nelja veokijuhi poolt viimastel nädalatel saadetud looduspargi keskele, mille võimud pidid päästma.

Keeruline maastik, mobiilsidevõrkude puudumine, veepuudus ja 46 kraadi Fahrenheiti temperatuur, mis mõjutasid praegust Murray-Sunset’i rahvusparki, mis asub Mildura algsest asukohast umbes 70 kilomeetri kaugusel, tähendasid, et mõnel autojuhil oli raskusi, mistõttu politsei andis hoiatuse.

Kuid Suurbritannia teise meediaväljaande The Register andmetel ei pruugi ebaõnnestumine olla Apple’i vastutus. Austraalia väljaandes, enam kui 300 000 Austraalia kohtade nimede ja geograafilise asukoha andmebaasis, on kaks viidet Mildura linnale. Ăśks vastab algsele linnale ja teine ​​Mildura Countryside’ile ning väidetavalt asub see Apple Mapsi tähistatud looduspargis.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi