Apple võib muuta oma seisukohta remondiseaduse osas

Kui Apple’i klientide seas on erinevates piirkondades midagi ĂĽhehäälset, on see rahulolematus võimaliku parandusega vidin Apple’ilt. Nagu paljud teist ilmselt teavad, ei pruugi teie iPhone’i või Maci parandamine olla lihtne protsess ja tavaliselt on see ĂĽsna kulukas.

“Probleem” algab Apple’i seadmete väga piiratud garantiiga. Kui Apple seda konkreetselt hindab stringid teise ettevõtte / isiku poolt manipuleerituna võib see tuvastada, et seade pole enam remondikõlbulik; see tähendab, et see pole enam magus. See probleem on riigiti erinev ja Brasiilias pole seadusi, mis takistaksid Apple’il seda teha.

Siiski on remondile spetsialiseerunud palju tehnilist abi vidin da Maçã, kellest paljud tegid suurt tööd. Fakt on see, et ainus viis Apple’i toodetest ehtsate osade saamiseks on… Apple (või mõni muu lahti võetud seade).

Nagu võite ette kujutada, kui Cupertino hiiglane ei olnud suure ametliku tehnilise abi jaoks osade tarnimisel eriti paindlik, kujutage seda ette väiksemate tehnikute jaoks, kes seda tĂĽĂĽpi remonti teevad. Apple’i sõnul remondi avamine iDevices kolmandatele isikutele võivad meelitada mitmesuguseid probleeme ja ohustada kasutajaandmete turvalisust.

Kuigi mõnes riigis kehtivad seadused nõuavad, et Apple parandaks seadmeid, millega teised ettevõtted on manipuleerinud, ei pöördu paljud kasutajad Cupertino hiiglase poole selle hinna tõttu. Seda olukorda silmas pidades näib Apple olevat muutnud oma seisukohta seoses tehnilise abi varuosade tarnimisega.

Saadud sisearuannete kohaselt Emaplaat, Lubab Apple aeglaselt rohkematel remondifirmadel selle korralikult parandada iDevices kasutajad USA-s. Täpsemalt, ettevõte tarnib osa tehnilise abi jaoks originaaldiagnostika komponente ja tarkvara, eriti suurimat.

Praegu võivad remonditeenuste pakkujad USA-s ilma probleemideta patarei vahetada või kahjustatud iPhone’i ekraani välja vahetada, kuid neil pole juurdepääsu muudele komponentidele ega Apple’i ehtsale diagnostikatarkvarale. Selle programmiga “Apple’i originaalosade remont” (midagi sellist nagu „Apple’i originaalosade remont”), ei pruugi see enam tõsi olla.

Dokumendid ei täpsusta, milline või kui palju tehnilist abi programmis osales “Paranduse õigus” (“Õigus parandada”) usub, et ettevõte valmistub seda probleemi täitma (paljudes kohtades on nendele tööriistadele juba juurdepääs, mida kinnitavad ka dokumendid).

Teisalt on Apple’i samm põhjustanud väiksemate nõudlustega rahulolematust väiksemate remonditöökodade osas; Lõppude lõpuks, kui volitatud teenusepakkuja võtab teenuse eest vähem tasu kui Apple (garanteerides, et remont on täiuslik), siis miks minna teise poodi, kus see ei pruugi korralikult töötada?

IFixiti tegevjuht, teatas Kyle Wiens Emaplaat et see on selge näide, et Apple ehitab õiguskaitsevahendite õiguse kaitsmiseks seaduste järgimiseks raamistikku. Ta ütles ka, et kuigi see sai alguse suurest abist, oli projektil potentsiaali laieneda rohkematele allhankekohtadele ja poodidele.

Jääb meile juurduda, et see programm jõuaks ka Brasiilia pinnale … võib-olla mõne aasta pärast.

AppleInsideri kaudu