Apple võlgneb nüüd WiLAN-ile 108 miljonit dollarit; ettevõte palus Zeroclicku patendi tühistamist
RAÄŚUNALNIK

Apple võlgneb nüüd WiLAN-ile 108 miljonit dollarit; ettevõte palus Zeroclicku patendi tühistamist

Alustame nüüd teemadega, mis Cupertino õigusosakonna tabelit täidavad: kohtumenetlus kus Apple on seotud. Vumbora?

WiLAN

Alustuseks Apple’ile halvad uudised: kohtuasi kaotas patendiettevõttele WiLANpidi Cupertino hiiglane tegema kõrgema summa kui kohtu ettemääratud väljamakse – 85 miljonit dollarit, nĂĽĂĽd peab Apple maksma 108 miljonit dollarit ettevõte.

Kohtu hinnangul tulenes väärtuse muutusest enne menetlust enne registreerimata huvi. Ja on võimalus, et summa suureneb, sest toimingutes tuleb arvestada maksega autoritasu seotud Apple’i proovitöö käigus välja antud toodetega.

Neile, kes imbroglio-d ei järginud, esitas WiLAN 2014. aastal Apple’i vastu hagi, väites, et Cupertino hiiglane rikkus mitut iPhone’i ja iPadi mudeli telekommunikatsioonipatenti. Kohus otsustas hagejate kasuks ja määras Apple’ilt väljamakse 145 miljonit USA dollarit, mis hiljem kahjutasu kindlaksmääramisel tekkinud erimeelsuste tõttu vähendati 10 miljoni dollarini. WiLAN esitas apellatsiooni ja summa ulatus ettemääratud 85 miljoni dollarini.

Apple saab ikkagi kohtuasja uuesti edasi kaevata – ja kindlasti. Vaatame, kuidas see kõik lõpeb.

Zeroclick

Vahepeal üritab Cupertino juriidiline osakond loobuda kohtuasjast, mis on endiselt kohtus. Põhineb Apple on räige, Apple esitas Põhja-California ringkonnakohtule taotluse kahe intellektuaalse omandi saamiseks Zeroclick tühistatud.

Kõnealune vara on kesksel kohal Apple’i vastu 2015. aastal algatatud kohtuasjas. Zeroclicki sõnul on Apple rikkunud oma patente, mis kujutavad puutetundliku liidese elementidega manipuleerimist selle funktsiooniga. “Libista, et avada”, on iPhone’is olemas olnud selle algusest peale.

Ăśhes hiljutises taotluses teatas Apple, et patendid kirjeldavad “abstraktseid ideid, lisamata piisavalt leiutustasemeid, et kvalifitseerida neid patendikõlblikuks leiutiseks”.

Apple’i seebiooper Zeroclickiga on pikk tee: Apple on oma esimese kohtuasja juba võitnud patenditroll aastal, kuid protsessi taaselustas teine ​​ettevõte, ka Zeroclick; Kohus otsustas eelmisel nädalal, et teisel ettevõttel ei olnud õigust kõnesolevatele patentidele, kuid tegelik Zeroclick võib siiski hagi edasi kaevata. Segaduses? Tegelikult – seetõttu peame lugu jätkama.

AppleInsideri kaudu

Table of Contents