Apple WWDC 2020: iOS, iPadOS ja macOS uuendatud. Apple Silicon on tulevaste Macide uus arhitektuur

AutosĂĽsteemil on ka uusi funktsioone, sealhulgas luku digitaalne versioon. 2021 BMW 540i saab NFC kaudu avada ja nutitelefoniga ĂĽhendada. Nii saate võtmed koju jätta ja selle sisselĂĽlitamiseks iPhone’ist “sõltuda”. Võite jagada täielikku juurdepääsu sõidukile teistele kasutajatele või lihtsalt mõnda asja, näiteks ukse avamine, kuid mitte sĂĽĂĽte puudutamine.

App Store’is on ka uudiseid. Strateegilistesse asukohtadesse paigutatud siltide kaudu avab samaaegne skannimine iga rakenduse asukoha App Store’is. Neid nimetatakse rakenduse klippideks, nii et rakendus on alati saadaval seal, kus seda kõige rohkem vajate, olgu selleks siis tõukeratta rentimine või parkimise eest maksmine, installimist ja registreerimist pole vaja. Rakenduse klippide eesmärk on hõlpsasti leida rakendusi, näiteks pakkuda rakenduste soovitusi sõprade saadetud fotode kaudu. Selleks lõi Apple uue QR-koodile sarnase, kuid ringikujulise pildikoodi, mis võimaldab arendajatel luua oma lahendusi, kiireid ja kergeid rakendusi.

tech iOS 14 “data-title =” tech iOS 14 – Apple WWDC 2020: värskendati iOS-i, iPadOS-i ja macOS-i. Apple Silicon on tulevaste Macide uus arhitektuur – SAPO Tech. ”> tehniline iOS 14

iPadOS 14 – vabastage sisuruumidele rohkem ruumi

Apple on töötanud uute kogemuste loomise nimel, mis võimaldavad teil töötada kõikjal. IPadOS 14 on loodud töötama ökosüsteemi rakendustega, mida jagatakse mitme ekraani vahel. Kuna miljon rakendust käivitati ainult iPadi jaoks, on uudised paljulubavad. Sarnaselt iOS 14-ga on vidina ja galerii salvestussüsteem. Üheks eesmärgiks on fotode korrastamine külgribal, kus need on indekseeritud, seadmiseks mitu filtrit. Kasutajad saavad fotosid lohistada suvalisse kausta. Menüüd korraldatakse kalendris ümber, et luua märkmetele rohkem ruumi.

Uus Siri iPadOS 14 jaoks on spetsiaalselt loodud iPadile. Näidiskõne tegemiseks on kogu ekraanile tungimise asemel väike, vähem häiriv aken, nii et saate kõnesid vastu võtta ilma ekraanil tehtavat tööd katkestamata. Otsinguribal on sama filosoofia, et see võtab vähem ruumi ja kirjutab otsingu lõpuleviimiseks asjakohaste ettepanekute jaoks vaid mõned tähed. Sama Safari sirvimisel.

tek iPad 14 “data-title =” tek iPad 14 – Apple WWDC 2020: värskendati iOS-i, iPadOS-i ja macOS-i. Apple Silicon on tulevaste Macide uus arhitektuur – SAPO Tech. ”> tehniline iPad 14

Apple Pencil muudab iPadi sĂĽlearvutiks või maalimislauaks. Sel aastal soovib Apple kasutada käsikirja Scribble’i kaudu, et kõik teie kirjutatu teisendataks automaatselt. Seal on mõned lõbusad trikid, kus väikeste kujundite äratundmise sĂĽsteem on joonistatud ringide või viisnurkadena, teisendades kujundeid õigesti. Suurepärane neile, kes soovivad köögist kiiret visandit teha, on see skeem kooskõlas joonlaudade ja ruutude kasutamisega. Ja see kehtib siis, kui soovite joonistada hiina keeles sĂĽmboleid, mis on õigesti ära tunda ja joondatud. SĂĽsteem muudab loomuliku käekirja kiiresti arvutimärkideks.

Ettevõte paljastas ka, et Spatial Sound jõudis AirPodidesse, lubades kaasahaaravamat kogemust, mis on võimeline matkima kinokogemust. Apple lubab simuleerida heli mis tahes suunast, mis sunnib meid pead heli poole pöörama. Õige ja sünkroniseeritud kogemuse pakkumiseks kasutatakse kompositsioonis güroskoope ja kiirendusmõõtureid.

tek iPad 14 “data-title =” tek iPad 14 – Apple WWDC 2020: värskendati iOS-i, iPadOS-i ja macOS-i. Apple Silicon on tulevaste Macide uus arhitektuur – SAPO Tech. ”> tehniline iPad 14

WatchOS 7 – isikupärastatud kellanägu

Apple Watchi operatsioonisüsteemi uus versioon võimaldab lisada uusi vidinaid ja instrumente, mis on kohandatud iga kasutaja maitse järgi. Seega pakub Watch Faces seda, mida kasutajad oma kellalt soovivad. Kasutajad saavad jagada kuvatavat tahku ja saata neid sõpradele. Rakendusepoes pääsete juurde uutele kosmeetikatoodete versioonidele.

Kaardid on koos jalgrattasüsteemiga täiendatud, et saada teavet rampide, otseteede treppide ja isegi töötubade soovituste kohta. Fitnessi rakendust on uuendatud ka kasutaja une jälgimise süsteemiga Sleep. On võimalik programmeerida, kui lähete magama või kui soovite ärgata, mis aitab kasutajal aeglustada, kui on uneaeg, et aidata teid rahulikuks ööks ette valmistada. Ekraan lülitub une ajal välja ja äratus võib olla ainult haptiline, vibreerides kasutaja randmel, et sõpru mitte häirida.

tek WatchOS 7 “data-title =” tek WatchOS 7 – Apple WWDC 2020: värskendati iOS-i, iPadOS-i ja macOS-i. Apple Silicon on tulevaste Macide uus arhitektuur – SAPO Tech. ”> Tech WatchOS 7

Huvitav uudsus on kella võime käte pesemisel tuvastada. Tehisintellekti ja masinõppe abil tuvastab kell voolava vee heli, samuti käeliigutused ning käivitab automaatselt loenduri, hoiatades kasutajaid, kui nad teevad “head tööd”. Ka Samsungil on sarnane sĂĽsteem, mis isegi hoiatab kasutajaid aeg-ajalt käsi pesema.

Privaatsus ja kodu

Turvalisuse osas on Apple kehtestanud uue privaatsuspoliitika. Kasutajatel on suurem kontroll selle üle, mida nad tahavad jagada, kas teabe osas, millele ettevõtted soovivad juurde pääseda, või kodus olevate seadmete üle. Kodutoodetes peaks kõik olema hõlpsasti kasutatav, täiesti isikupärane ja integreeritav ning üksteisega töötav. Ettevõte töötab mitme kaubamärgiga, et tagada mingisugune protokoll kodude targemaks muutmiseks ning iOS 14-le lisatud tööriistade kaudu, et oleks võimalik avada garaažiuksi või süüdata tulesid. Kasutajad saavad kaamerale juurde pääseda kodust ja edastada pilte Apple TV-sse.

Ja rääkides Apple TV-st, on mängudele juurdepääsu, Xboxi kontrollerite integreerimise uusi funktsioone ning teleri- ja spordirakendusi on võimalik vaadata pildis pildis korraga. Apple TV + teenused eksisteerivad juba miljardil kasutajal. Välja on kuulutatud uus ulmekirjanduse fondi sari.

macOS Big Sur – integreerimine mobiilseadmetega

Apple tutvustas oma Mac-arvuti opsüsteemile uut kujundust, mida ta pidas operatsioonisüsteemi suurimaks modifikatsiooniks pärast macOS 10. Operatsioonisüsteem näib olevat iOS-ile lähemal, heleda ja pimeda keskkonnaga ning suurem. lihtne navigeerimine rakenduste vahel. Dokil on tööriistariba, mille kasutaja saab kiiresti leida, ekraani allservast. Rakendused on üles ehitatud sama filosoofia järgi nagu iPad, rühmitatud ja korraldatud tööriistad võtavad ekraanil vähem ruumi, olles poolläbipaistvad ja vähem pealetükkivad.

tech macOS “data-title =” tek macOS – Apple WWDC 2020: iOS, iPadOS ja macOS uuendatud. Apple Silicon on tulevaste Macide uus arhitektuur – SAPO Tech. ”> macOS tech

Teavitamiskeskus on muudetud ja kõik on rühmitatud teemade kaupa, mis võimaldab kasutajatel laiendada märkmeid, mida nad soovivad vaadata. Samuti saate üksikuid aknaid mugavalt suurendada. Saya mojis saab kiiresti kujundada ja levitada kleebiste kujul.

Samuti on uuendatud Apple Mapsi Mac-i, kus lemmikute ja ettepanekute jaoks lisati esmakordselt uued kujundused. Võite linnaga tutvuda või kiiresti kontrollida lennuaegu. On ka muid uudiseid, mis sarnanevad iOS-i versiooniga 14.

Samuti on Safaril õigus uudistele. Interneti-brauseritel on uus disain, tööriistad ja suurem mure privaatsuse pärast. Apple lubab veelgi kiiremat lehtede laadimist, umbes 50%. Selle aasta Safaril on juurdepääs privaatsusaruandele iga tehtud liigutusega. Lisaks seif oma paroolide hoidmiseks. Vahekaartide iseloomustamise üle on suurem kontroll, navigeerimine on puhtam kui eelmised versioonid. Saate muuta lehe tausta, näiteks lohistage foto brauserisse ja määrake see taustpildiks. Arendajatele on veelgi rohkem tööriistu kasutajate jaoks uute laienduste loomiseks. Vahelehti saab nüüd isikupärasemalt sulgeda. Safari integreerib ka tõlkesüsteemi erinevate keelte vahel.

tech macOS “data-title =” tek macOS – Apple WWDC 2020: iOS, iPadOS ja macOS uuendatud. Apple Silicon on tulevaste Macide uus arhitektuur – SAPO Tech. ”> macOS tech

Apple Silicon – järgmise põlvkonna Macid

Lõpuks salvestab Tim Cook veel ühe kuumimate kuulujuttude viimase kinnituse: Apple Silicon, oma riistvara, mis täiendab tulevasi Mace. Tuues näite üksikute seadmete optimeerimisest, alates nutitelefonidest kuni nutikelladeni, ütleb Apple, et sama lähenemisviis on kasutusel ka Macide puhul. Ettevõtted otsivad Macile jõudlust ja energiat, nimelt tippjõudlust, mis kulutab vähem energiat. Selleks tutvustas ta uut SoC-de perekonda, mis toitis ettevõtte järgmise põlvkonna arvuteid.

Uuel kiibil on uus identiteet (Universal Apps), et arendajad saaksid spetsifikatsioone arvesse võttes ehitada rakendusi, sealhulgas Microsofti ja Adobe lahendusi. Ettevõte näitab, et Office, sealhulgas Word ja Excel, töötab optimaalselt uues Maci operatsioonisĂĽsteemis. Sama kehtib ka Adobe fototöötlusrakenduse Lightroom, samuti Photoshopi ja Final Cut’i kohta, reaalajas lisafiltritega, kus video töötab kolmes iseseisvas aknas.

Rosetta 2 tehnoloogia võimaldab teil tõlkida rakenduse koodi vana süsteemi ja uue vahel. Arendajatele on olemas ka virtualiseerimistööriistad, et nad saaksid oma rakendustega töötada ja neid kiiremini käivitada. Ja mis kõige tähtsam, tõlkige oma varasemad projektid uutesse Maci reaalsustesse.

Uus Mac võimaldab iOS-i ja iPadi mänge ka otseülekandes käivitada, ilma arendaja muudatusteta. Rakenduse universaalseks muutmiseks lõi Apple uue programmi arendajatele mõeldud üleminekukomplektiga. Need üksused tarnitakse sel nädalal, et ettevõte saaks tööd alustada juba enne uue mootori käivitamist. Mis puutub tarbijate jaoks mõeldud uutesse arvutitesse, siis need jõuavad kohale aasta lõpus, järgmise kahe aasta jooksul on oodata üleminekuperioodi Apple Silicon arhitektuurile. Sel nädalal saabus arendajatele uus operatsioonisüsteemi versioon, mille avalikku beetaversiooni oodatakse juulis.

Märkmete kirjutamine: aruannet ajakohastatakse kell 20.00, lisateavet sündmuste kohta ja pilte.