Apple’i asutajate sõnul saavad inimestest robotloomad

Pärast seda, kui Steve Wozniak on öelnud, et tehisintellekti (AI) jõul töötavate robotite tulevik on inimeste jaoks “hirmutav ja kohutav” ning robotid “vabanevad aeglastest inimestest”, on ilmselt meelt muutnud. NĂĽĂĽd ĂĽtleb Apple’i asutaja, et kui robotid suudaksid nende maailma ĂĽle võimust võtta, poleks see inimkonnale nii halb.

“Nad on meist targemad ja kui nad on meist targemad, siis saavad nad aru, et vajavad meid,” ĂĽtles ta USA-s Austinis toimunud tehnoloogiakonverentsil. “Me tahame olla pere lemmikloomad ja meie eest hoolitsetakse kogu aeg,” lisas ta, nagu tsiteerib International Business Times.

Hoolimata nendest väidetest, läheb ettevõtete jaoks ikkagi „sadu aastaid”, enne kui tehisintellekt saab maailmas domineerida. Kui see juhtub, ei ohusta see aga inimeksistentsi: “nad on nii intelligentsed, et teavad, et neil on vaja loodust säilitada ja inimesed on looduse osa”.

Ă•unabrändi kaasasutaja viskas nalja, et selle mõttemuutuse tõttu hakkas ta oma koera eest paremini hoolitsema. “Hakkasin koerale igal õhtul praadi ja kana andma, sest”ära tee seda teistele inimestele …“”.

See teema on tekitanud palju arvamusi ning mõned teaduse ja tehnoloogia teadlased, näiteks Bill Gates ja Elon Musk, on avalikult väljendanud oma hirme. AstrofĂĽĂĽsik Stephen Hawking väidab isegi, et “tehisintellekti täielik areng võib tähendada inimkonna lõppu”.