Apple’i ja teiste ettevõtete eesmärk on parandada juurdepääsu terviseandmetele

Esindajad Apple ja 40 muud ettevõtet (nende hulgas Microsoft) osaleb kohtumistel, mis on suunatud juurdepääsu hõlbustamisele ja jagada kasutajatelt meditsiinilist teavetaasta aruande kohaselt CNBC.

Koosolekut edendab Carini liit, ettevõte, mille eesmärk on “edendada tervishoiusektori tehnoloogia ja tarbijate vahetust”. Ta avaldas [PDF] nimekiri koosoleku teemaga ja ettevõtte esindajate nimed – nende hulgas Ricky Bloomfield, Apple’i tervishoiumeeskonna liige, kes töötas varem Duke’i ĂĽlikoolis.

Loetletud teemade hulgas arutavad ettevõtted, kuidas saaksid patsiendi juurdepääsu ja oma terviseandmeid kaasajastada, kuna seda teavet pakutakse (vähemalt Ameerika Ühendriikides) CD või faksi kaudu, mis muudab selle teabe migreerimise keeruliseks, kui patsient vahetab teie teenusepakkujat.

Kuigi see on positiivne (kasutajate jaoks), ei ole see algatus opositsioonist vabastatud. SEE Eric SystemsUSA suur meditsiiniraamatute ettevõte on mõjutanud riigi suuremaid haiglaid muutustele vastu seisma “andmete privaatsuse probleemide” tõttu. Carini liit ĂĽtles, et uutel reeglitel (mida arutatakse) oli oluline roll kasutajate juurdepääsu võimaldamisele oma terviseandmetele ja seetõttu nende kaitsmisele.

Kogu see arutelu pole Apple’i jaoks siiski täiesti uus. Eelmise aasta novembris teatas ettevõte, et tervisekaart sõjaveteran USAst on iPhone’is saadaval koostöös veteranide osakonnaga, suurendades märkimisväärselt juurdepääsu sellele teabele enam kui 9 miljonile inimesele.

Veteranide terviseandmed iOS-i terviseregistris

Seda öeldes on tõenäoline, et näeme rohkem sidemeid ja partnerlusi, et Apple saaks laiendada kasutajate terviseandmete tuge (ja jagamist).

MacRumorsi kaudu