Apple’i juhid räägivad vestluses Mac Pro, iPadOS 13, Catalyst Project, peakõneluste ja muu kohta

Nende arvates oli see eriline uudiste nädal WWDC kas see on läbi? Jah, konverents lõpeb ametlikult täna, kuid meil on veel palju kĂĽsimusi lahendada – näiteks vahepealne vestlus John Gruber, ĂĽks Apple’i maailma kõige auväärsemaid ajakirjanikke ja kaks Apple’i tegelast: Craig Federighi, tarkvaraarenduse vanem asepresident ja Greg Joswiak, ettevõtte tooteturunduse asepresident.

Juhte tervitas üritusel Gruber Otseülekanne WWDC-s, üritus, mille ajakirjanikud korraldavad igal aastal vähe aega pärast konverentsi avamängu. Päevakavas oli muidugi uudistelaviin eelmisel esmaspäeval.

Mac Pro ja Pro Kuva XDR

Loomulikult keerleb suurem osa arutelust ainsa (ja muljetavaldava) riistvara ĂĽmber, mida põhisõnum esitleb: uus Mac Pro See on Pro XDR ekraan. Rääkides arvuti esi- ja tagakĂĽljel (ja monitori tagakĂĽljel) olevate perforatsioonide ainulaadsest kujundusest, teatas Joswiak, et Apple’i disainimeeskond “pidi midagi erilist tegema”, kuid täpsustamata ĂĽksikasju.

Põhiprogrammis lühidalt mainitud Mac Pro lisavarustuse kohta ei avaldanud Federighi, kui palju need maksavad või kuidas nad töötavad; juhid teevad nalja vaid selle üle, et hind varieerub vastavalt rataste arvule ja Apple pakub lisatasuks spetsiaalseid järelmakse. (Võib-olla pole Brasiilias see halb mõte, Craig.)

Uute Mac Pro ja Apple Pro XDR välimus

Juhid rääkisid ka Nano-Texture Pro Display XDR mudelisse integreeritud tehnoloogiast – millel on nende sõnul tehnikaid, mida tööstuses varem pole nähtud. Nagu Joswiak ĂĽtles:

Tavalised mattpaneelid peegeldavad teatud sära. Seda [a nano-textura] see on teistsugune protsess kui kõik, mida tööstus on teinud, see on hämmastav protsess, mille leidsime. Standardne Pro XDR-ekraan on keeruka peegeldumisvastase kattega.

Parim, mis meil täna turul on, on 43 000 dollarit. Muljetavaldav on see, et see võrdlusmonitor hoiab maksimaalset heledust ainult väga lühikese aja jooksul. Mõne sekundi jooksul saab ta kollase ekraani ja ütleb, et te ei saa enam pilti usaldada. Meil õnnestus see saada üle kümnendiku hinnast.

iOS / iPadOS 13

Juhid rääkisid ka Apple’i uue mobiilse operatsioonisĂĽsteemi uudistest. Seoses otsusega eraldada iOS iOS-ist iPadi konkreetsest versioonist märkis Federighi, et nomenklatuuri erinevused olid peamiselt turunduskĂĽsimused – kuid insenerimeeskond nõustus muudatusega täielikult.

IPadi avaekraan iPadOS 13-ga

Vaatamata turundusmeeskonda kuulumisele olid insenerid iPadOSi loomisega väga nõus. Oleme iPadiga seda teed käinud algusest peale, arendades seda uskumatut riistvara koos. Mida sooviksite teha nende omadustega seadmega? Sellised asjad Lahku minema või Libistage üle ja õunapliiats. Ja siis hakkate nägema, et Apple ja arendajad edendavad seda kogemust. […] Meile tundub, et oleme läbinud punkti, kus on naeruväärne öelda, et iPadi süsteem pole eraldi asi.

Juhid rääkisid ka uutest Ĺľestidest, mis lisati iPadOS-ile, öeldes, et nende poolt hõlmatud toimingud (näiteks teksti valimine, kopeerimine, kleepimine ja tagasivõtmine) on mõned aspektid, mis on Macis endiselt lihtsamad. Uudiste abil saavad kasutajad seda teha. neid on tahvelarvutis sama lihtne kui arvutis – harjumiseks on neil vaid lĂĽhike õppekõver.

KatalĂĽsaatori ja SwiftUI projekt

MacOS-i ja iOS / iPadOS-i rakenduste loomise ühtsel platvormil rõhutas Federighi, et see projekt on mõeldud arendaja töö lihtsustamiseks, kuid see ei muuda Maci rakendust tingimata ilma muudatusteta iPadi rakenduse versiooniks.

Twitter töötab tänu Catalysti projektile macOS Catalinal

See on raamistik täiesti originaalne ja meil on rida juhtnuppe, et saaksite oma kogemusi luua. Kui märkite ainult “Mac” [no Xcode], Teil on pealkiri “Mac-ification”. Selleks ei pea te kogu koodi ĂĽmber kirjutama – on võimalik, et teil oleks ĂĽks koodibaas ja ĂĽks arendusmeeskond. […] Kui me oma esimese rakenduse Catalyst abil käivitasime, olid mõned inimesed mures tehnoloogiale keskendumise pärast, kuid see oli meie tehtud kujundusotsus. See on erinevate meeskondade otsus, mis laiendab meediakeskse disaini tuleviku piire. Ma arvan, et selles mõttes leiame tasakaalu, astudes mõnel rindel tagasi. Ja allpool toodud tehnoloogiat on kõik täiendatud.

Uue kohta raamistik SwiftUI arendaja Federighi ĂĽtles, et “see, kuidas inimesed ennast programmeerimiskeeles väljendavad, peaks olema hästi läbi mõeldud, kuidas te asjadega suhtlete”, märkides, et platvormi arendamine oli võimalik ainult Swifti loomingu tõttu – eeliseks on oma keel, eks?

Isiklik

Joswiak räägib nuppudest “Logi sisse Apple’iga”, kuid kaldub kõrvale kĂĽsimusest, kui kĂĽsitakse, kas arendajad peavad selle sisestama, kui nad soovivad oma rakendusse lisada kiirnupu. Juhid eelistavad säilitada täiendava turvalisuse ja privaatsuse, mida allikas toob:

Tahad läbipaistvust ja kontrolli. Nende nuppude praeguses olukorras läbipaistvus puudub. Inimesed ei tea seda puudutust läbivat teavet. Tahame pakkuda seda läbipaistvust ja kontrolli. […] Kui mõni rakendus sisaldab neid sisselogimisvorme, peame pakkuma seda turvalisemat autentimismeetodit.

Samuti hoiatas tegevjuht, et Apple oli juba suur “enne kui see oli populaarne” privaatsuse kaitsja, öeldes, et see kĂĽsimus on ettevõtte filosoofia keskmes – erinevalt teistest ettevõtetest, kes on selle kaitse hiljuti vastu võtnud ainult positiivse kuvandi loomiseks.

Põhisõnumid

Lõpuks detail, millel pole midagi pistmist WWDC19-s välja kuulutatud uudistega, kuid mis on huvitav samamoodi: juhid räägivad natuke Apple’i peaesineja kavandamisest.

Joswiaki sõnul on esialgne esitluskujundus tunduvalt pikem kui kestus, mida näete laval, ja ettevõte jätkab kõike “redigeerimist”, kuni see jõuab kõige kokkuvõtlikumasse vormi, jäädes samal ajal avatud ja terviklikuks. Eriti Federighi oli võimekas juhtsaatejuht omas tempos. Nagu Jos ĂĽtleb:

Kui me seda loengut planeerima hakkasime, oli neil aega kolm tundi. Püüame hoida kõike alla 02:15. Peame kavandama, kui palju slaide me teeme, ja kaardistame kõik saatejuhid, et hinnata, kui palju slaide nad minutis esitavad. Kõige kiirem on ülekaalukalt Craig. Tippajal tegi ta üheksa slaidi minutis. Nüüd, kui ta on vana, on ta umbes seitse.

· • ·

Vaadake John Gruberi täielikku vestlust Apple’i juhtidega – inglise keeles – siit.