Apple’i kaugtöötaja võib ametisse naasta selle aasta juulist

Kuigi valitsuste poolt kogu maailmas rakendatud isolatsioonimeetmed COVID-19 pandeemia kiire leviku peatamiseks on endiselt plaanis, normaliseeruvad juba mitmed tehnoloogiagigandid. Erinevalt Google’i või Facebooki töötajatest saavad enamik Apple’i töötajaid alates juulist ettevõtte kontoritesse naasta.

Apple’i ettevõtted võtavad kasutusele järkjärgulise deflatsioonistrateegia. Bloombergile kuuluvate allikate sõnul oli mai lõpus ja juuni alguses toimunud esimene etapp alanud mitmetes Apple’i rahvusvahelistes kontorites ja hõlmanud kõiki töötajaid, kelle funktsioone telekommunikatsioon ei suutnud täita. ja töötajad, kellel on raskusi selle kodus rakendamisega.

Juulis kavandatud teises etapis loodab ettevõte, et rohkem töötajaid naaseb kõikidesse kontoritesse. Kuid need kuupäevad võivad muutuda sõltuvalt pandeemia arengust ja valitsuse ebakindlatest sammudest.

Näib, et esimesed töötajad, kes naasevad Apple’i kontoritesse, keskenduvad riistvara arendamisele. Tuleb meeles pidada, et isegi märtsis otsustas tehnohiiglane reeglitest “mööda hiilida”, võimaldades mõnel töötajal tooteid kodus varakult välja töötada.

Apple on juba alustanud mitme kaupluse avamist Ameerika Ühendriikides, näiteks Lõuna-Carolina, Alabama, Alaska ja Idaho osariikides. Hiljuti on ettevõte lubanud kauplusi avada ka mitmes riigis, näiteks Austrias, Šveitsis, Saksamaal, Austraalias ja Lõuna-Koreas.

Google ja Facebook kasutavad Apple’i omast erinevat lähenemist. Tehnikahiiglane otsustas, et enamik töötajaid jätkab kodus töötamist kuni 2020. aasta lõpuni.

Google’i puhul saavad alates juunist kontorisse naasta ainult töötajad, kelle tööülesandeid pole kodus võimalik täita. Mis puutub Facebooki, siis ettevõte otsustab endiselt, millised töötajad saavad ennetähtaegselt naasta.