contador gratis Saltar al contenido

Apple’i kulutused Amazonile vähenevad, mitte ei suurene

Apple'i kulutused Amazonile vähenevad, mitte ei suurene

Nädala alguses kommenteerisime siin uudiseid CNBC et Apple on üle läinud oma ühele konkurendile Amazonile mitte ainult 30 miljonit dollarit kogu 2018. aasta jooksul oma pilvetaristu tõttu – ja seda isegi Apple’i investeeringute korral Andmekeskus see arv tõenäoliselt kasvab lähiaastatel. Täna on selle ennustuse vaidlustamiseks saabunud veel üks sõiduk.

Põhineb Teave, teave selle kohta, et Apple kulutas Amazonile hinnanguliselt 370 miljonit dollarit – täpsemalt Amazoni veebiteenused (AWS) – eks. Ebatäpsus oleks väide, et väärtus tõuseb igal aastal: veebisaidi andmetel olid 2017. aastal Apple’i maksed jaemüüjatele umbes 775 miljonit USA dollarit; Eelmise aasta kulutused vähenevad seetõttu enam kui 50% ja eeldatavasti tõmbavad need lähiaastatel veelgi.

Aruanne läks kaugemale, märkides, et Apple on huvitatud sellega, et võimalikult kiiresti vähendataks seotud küsimustes teiste ettevõtete toetumist Andmekeskus, server ja pilv. On olemas isegi sisemine projekt nimega “McQueen”, mis keskendub just sellele eesmärgile: tagada, et selle teenuseid (nagu App Store, iCloud, Apple Music ja Apple Pay) haldaksid täielikult Andmekeskus ettevõte ise, sõltumata selliste partnerite struktuurist nagu Amazon ja Google.

Investeering, mille Apple selles segmendis avalikustas, on kindlasti märge projekti järgimisest. Jääb üle oodata, millal (ja kas) suudab ettevõte jõuda punkti, kus ta suudab oma teenuseid pakkuda oma struktuuris rohkem kui 1 miljardile kliendile.

9to5Mac kaudu