contador gratis Saltar al contenido

Apple'i kulutused arendusuuringute teadusuuringutele ületasid viimases kvartalis 3 miljardit dollarit

Apple värbab andmeanalüüsile pühendunud käivitusmeeskonda, kes töötab App Store'i reklaamide kallal

Apple'i toodete arenedes peavad ettevõtted investeerima uutesse tehnoloogiatesse ja innovaatilistesse kontseptsioonidesse.

Ja seda ta on teinud, suurendades oma investeeringuid rohkematesse teadus-ja arendustegevusoma toodete ja teenuste täiustamiseks.

Ainult 2018. aasta esimese eelarveveerandi jooksul kulutas Ma rohkem kui 3,4 miljardit dollarit teadus- ja arendustegevuses. See arv moodustab umbes 4% ettevõtte netokäibest, mis on eelmise kvartaliga võrreldes (septembrini lõppenud) 410 miljoni dollari võrra suurem, ja võrreldes eelmise aastaga suureneb see 536 miljoni USA dollariga.

Apple'i sõnul võib see uute töötajate põhjustatud aastane kasv olla see, et lisaks uutele ja ajakohastatud toodetesse ja teenustesse investeerimisele on teadus- ja arendustegevusega seotud peamine vastutus ja kulu Apple Park, mis on ettevõtte peamise äristrateegia põhialused.

Kui 2014. ja 2015. aastal kulutas ettevõte teadus- ja arendustegevusele 3% oma puhaskasumist, suunati 2016. aastal 10 miljardit USA dollarit, mis moodustas 5% kogu kogutulust. Kui see jätkub sellise kiirusega, võib selle arvu isegi kogu 2018. aasta jooksul ületada.

Ja kuhu see suur summa on kadunud? Lisaks tavapärasele värbamisele ja tootehooldusele on üks panus oluline investeering liitreaalsusega seotud teadusuuringutesse, mitte ainult tarkvarasse (ARKit), vaid võib-olla ka mõnda tüüpi riistvarasse, mis võidakse lähiaastatel välja kuulutada. Teiseks võimaluseks on autonoomsete autode tarkvara, mis on teinud mõned uuringud ja nõuab seetõttu suuri investeeringuid.

Kas näeme selle miljardi dollarise investeeringu vilju sel aastal hiljem?

läbi AppleInsideri