Apple’i leiutis blokeerib iPhone’i, iPadi ja Maci varastamise nende kauplustest

Viimase aasta jooksul on Apple’i poodide vargus plahvatuslikult kasvanud kogu Ameerika Ăśhendriikides – see pole ĂĽllatav, kui arvestada, kui kurjategijatel on kauplustes vähese (kui ĂĽldse) turvalisusega seadmeid varastada. ja paljud seadmed kuvatakse lauale klientide maitsmiseks. Kuid Apple võib selles osas midagi ette võtta.

Apple'i patent kirjeldab oma poe turvasĂĽsteemi

USA patendi – ja kaubamärgiameti hiljuti välja antud patent (mille avastas Apple on räige) kirjeldab uut turvasĂĽsteemi, mille Apple on oma kaupluste jaoks välja töötanud ja mis hõlmab omamoodi “nähtamatut tara”, mille moodustavad raadiosageduslikud lained kuvaseadme varguse tuvastamiseks.

Süsteem on intelligentne ja tunneb ära, kui varastatud seade läheneb aia servale, käivitades poe turvasüsteemis vaikse märguande; kui seade väljub piirmäärast, saadetakse teine ​​hoiatus; ja kui seade jääb piirdest väljapoole kauemaks kui paariks minutiks, on see keelatud ja selle asukoht edastatakse kauplusesüsteemile.

See deaktiveerimine võib toimuda mitmel viisil: näiteks puutetundliku ekraaniga seadmetes saab puutetoimingud keelata; Nuppude või klaviatuuridega seadmetes võivad klahvid töötamise lõpetada. NĂĽĂĽd kuvab seade ekraanil teate selle kohta, et see on võetud kõnealusest poest, lisades poe töötajatele Apple Store’i telefoninumbri, et anda juhiseid selle tagastamiseks.

Apple'i patent kirjeldab oma poe turvasĂĽsteemi

Kui varastatud seade taastub, piisab, kui kauplus sisestab sellel ettevõtte volitused, et toimingud normaliseeruksid.

Kuna tegemist on patendiga, pole ilmselgelt võimalik teada saada, kas Apple kavatseb muuta tehnoloogia oma poodides tõeliseks rakenduseks või millal sĂĽsteem tööle hakkab. Ikkagi on idee hea – ja see hoiab kriminaalse tegevuse kindlasti ära.