Apple kasutab 2020. aasta iPhone'is ja iPadides 5-nanomeetrist kiipi

Apple’i partnerid valmistavad juba ette 3 nanomeetrise “A16” kiibi tootmist

Vaadake, kuidas maailm muutub: kui Intelil on kunagi protsessorimaailma hävimatu käitumisprobleem, on 10-nanomeetriste kiipide tootmist raske reguleerida, on teised tootjad selle juba poole võrra vähendanud!

Põhineb DigiTimes, A TSMC – Apple’i partner, kes valmistab kõiki iPhone’e ja iPade täiendavaid A-seeria kiipe, peaks selle põhjal tootma ĂĽhe esimestest protsessoritest 3 (kolm!) Nanomeetri arhitektuur. Kiibid kipuvad olema “A16”, sealhulgas iPhone’is ja iPad 2022-s.

Aruande kohaselt on tootja juba seadnud tootmisliini ja rajatise 3nm suuruse kiibi tootmiseks, esialgsete positiivsete tulemustega; Aruandes märgiti, et töötleja on väga positiivses perspektiivis “A15” (aastaks 2021) võiks see põhineda juba 3 nm arhitektuuril, kuid kõige realistlikum ootus on see, et disain debĂĽteerib 2022. aasta kiibil.

Apple’i uusim protsessor A13 Bionic põhineb 7nm arhitektuuril; kõik kuulujutud viitavad sellele, et järeltulija, mida tutvustatakse iPhone 12-s, vähendab selle näitaja juba 5 nm-ni. Vastavalt DigiTimes, TSMC-l on “A14” tootmisliin täies hoos, kuid töötab juba ka 5nm arhitektuuri enda parendamise kallal – võib-olla hiljem “A14X” jaoks, kes teab.

“IPhone 12” tootmine

Tuleb märkida, et sama DigiTimes avaldab ka värskendusi tootmise kohta “IPhone 12” – neile, kes ei mäleta, teatasid nad eelmisel nädalal, et seadme masstootmine algab alles ajavahemikus juulist augustini, mis võib Apple’i käivitamise ajakavas viibida

LiDAR-skanner on sisse lĂĽlitatud

Renderda „iPhone 12 Pro” LiDAR-skanneriga

Kuna viimases aruandes on see sait kõige positiivsema seisukohaga: allikate sõnul lõpetab Apple seadme valideerimise ja testimise teise etapi juuni lõpuks, jättes järgmisel kuul masstootmise.

Sellegipoolest väärib märkimist, on võimalik, et seade ei jõuagi septembris turule, nagu tavaliselt – ĂĽldises stsenaariumis alustab Apple iPhone’i masstootmist tavaliselt juuni alguses.

Samuti ei tea me, kas kõik mudelid sisenevad üheaegselt turule: mõni nädal tagasi soovitas analüütik Ming Chi-Kuo, et 5G mmWave-ühendusega seadmed (võib-olla „iPhone 12 Pro”) käivitatakse mõne nädala hilinemisega, võttes arvesse tootmisraskusi .

Seetõttu näeme, kuidas see reaalsuses juhtub.

iMore’i kaudu