contador gratis Saltar al contenido

Apple’i partnerite väljakuulutatud uus GPU arhitektuur võib tulevikus lubada 4K ekraaniga iPhone’i

Apple'i partnerite väljakuulutatud uus GPU arhitektuur võib tulevikus lubada 4K ekraaniga iPhone'i

SEE Kujutlusvõime tehnoloogia, Apple’i pikaajaline partner mobiilseadmete graafikakiipide tarnimisel, teatas täna uuest funktsioonist, mis loodetavasti saab tulevastele iPhone’idele ja iPadidele palju kasu. Ma räägin PowerVR Furian, GPU arhitektuuri uus versioon, mis teeb maitseka hüppe graafikamahtu osas iGadgets – ja võib avada võimaluse, et näeme a iDevice 4K ekraaniga.

Pilt kujutab graafikakiipi

Võrdluseks: praegune Rogue arhitektuur, mis täiendab selliseid seadmeid nagu iPhone 7/7 Plus, on toodetud 28 nanomeetrise protsessiga ja sellel on kuus südamikku 900 MHz juures (koos võimalusega teha ülekiirendatud kui mõni rakendus seda nõuab).

Rogue ja Furiani arhitektuuri võrdlus

Uus vaid 7 nanomeetrine Furiuse arhitektuur suudab toime tulla suurema südamega, mis töötab suuremal kiirusel, pakkudes graafikajõudluse kasvu 35% võrra võrreldes eelkäijaga ja võimekusega hakkama tunnustatud 4K eraldusvõimega, samuti hüpata renderdamiseni kiirusega 120 kaadrit sekundis. .

Kiip Imagination varustab iOS-i seadmeid alates A4-protsessori kasutuselevõtust 2010. aastal, mis oli olemas iPhone 4-l, neljanda põlvkonna iPod touchil, teise põlvkonna Apple TV-l ja originaalsel iPadil. Ühest küljest, kui meil on keegi muu kui Apple ise, kes tänaks oma mobiilseadmete absurdse graafilise arengu eest aastate jooksul – võimaldades neil seadmetel isegi konsoolide lähedal töötlemistasandini jõuda -, on see kujutlusvõime inimesed. Ega ilma põhjuseta pole isegi kuuldusi Apple’i võimalikust omandamisest.

Õigel ajal: enne kui keegi karjub, et nutitelefoni 4K ekraan on puhas ego-numbriline masturbatsioon ja tühjeneb halb aku (üha nõudlikum ja tehnoloogiliselt staatilisem) vaid veelgi kiiremini, toomata seejuures mingit tõelist kasu, lubage mul teile meelde tuletada – ma saan aru, et ekraanid See uskumatult kõrge eraldusvõime on tänapäeva maailma ühe paljulubavaima tehnoloogia – virtuaalse reaalsuse – põhipunkt.

See tähendab, et kui Apple kavatseb mänguga mingil hetkel liituda – ja paljud kuulujutud viitavad sellele -, peab ta mingil hetkel oma iPhone’i eraldusvõimet suurendama. Nüüd ei takistanud teda vähemalt miski.

[via Cult of Mac]