Apple'i peamiste omandamiste profiil näitab tugevat ja pingelist tarnija suhet

Apple’i peamiste omandamiste profiil näitab tugevat ja pingelist tarnija suhet

Apple’i avalik kuvand on tarbijasõbralik ettevõte, hoolib planeedist ja vastutab oma partnerite eest – see tähendab, et tõeliselt kena neiu kehastub 1,4 triljoni dollari suuruses ettevõttes. Lõpptulemus on muidugi see, et 1,4 triljonit dollarit ei tulnud mitte see tore noormees, vaid paljud keerulised läbirääkimisstrateegiad ja taktikad.

Just selle profiili avaldas äsja Wall Street Journal, keskendudes Apple’i omandamise asepresidendile, Tony Blevins. Apple’i sisemise (ja nimetu) allika sõnul viitab aruanne ettevõtte läbirääkimiste vähem “tavalisele” ja ebasõbralikule kĂĽljele, tuues esile Blevinsi ja tema meeskonna võitluse kulude kärpimiseks kõigilt pooltelt.

Juhid saabusid Apple’i 2000. aastal, kelle valis Tim Cook otse (sel ajal, COO da Maçã) pärast perioodi, mil mõlemad töötasid koos IBM-is. Esialgu pidas Blevins läbirääkimisi ettevõtte tegevuse lihtsamate elementide, näiteks peakorteris kasutatava tualettpaberi ĂĽle; Lõpuks tõusis ta Apple’i edetabelitesse taktika ja rauaga – tema esimene operatsioon tootekomponentidega oli osade läbirääkimised iPod2000. aastate keskel.

Aja jooksul sai Blevins ettevõttes tuntuks kui “Blevinator”, peaaegu nagu võrreldaks teie aktsiat kauplemismasinaga. Näiteks juhtis ta Qualcommi vastases võitluses ettevõtte administratiivset kĂĽlge, veenates teisi tarnijaid maksetega viivitama autoritasu rivaalitsev.

Täitevtavad on tuntud oma jonnakuse poolest: ĂĽhel korral, 2013. aastal, STMicroelectronics see ei alanda iPhone’ile ja iPadile pakutavate gĂĽroskoopide hinda; isegi pĂĽsivate suhete korral partneritega ĂĽtles Blevins kohe ĂĽles lepingu STM-iga ja otsis teisi tarnijaid.

Arvestades seda tĂĽĂĽpi taktikat ja ĂĽlimalt kaitstud saladuslepingut, mida raportis kuuldud Apple’i partner Blevins kirjeldab pingelisi suhteid ettevõttega – justkui astuksid kõik kogu aeg muna peale, et mitte tähelepanu juhtida (negatiivselt) “Blevinator”.

Siin pole midagi jahmatavat – on selge, et kõik ettevõtted, eriti sama suured kui Apple, vajavad neid numbreid oma konkurentsivõime tagamiseks. Sellegipoolest on ikkagi huvitav lugu näidata, et Apple pole kapoti all hea tĂĽdruk, kes näib olevat alati läheduses.

MacRumorsi kaudu