Apple’i sĂĽĂĽdistatakse ärisaladuste varastamises ja Watchi funktsionaalsusega patentide rikkumises

Teine päev, teine ​​protsess – ja seekord suur: MasimoMeditsiinitehnoloogia ettevõte, mis kujundab mitteinvasiivset jälgimistehnoloogiat, esitas selle vastu Apple’i vastu hagi varastada ärisaladusi ja rikub mitut patenti terviseressurssidega õunakell, nagu teavitas Bloomberg.

Masimo väitis kohtuasjas, et Apple varastas oma tehnoloogiast konfidentsiaalset teavet, “võltsides ettevõttega ärisuhteid”. Selline teave pärineb tegelikult Masimo tĂĽtarettevõttelt Cercacorja need aitavad Apple’il „lahendada jõudlusprobleeme Apple Watchi tervisekontrollidega” – pulsiandur valguse baasil.

Ka Masimo sõnul võttis Cupertino hiiglane ettevõttega esimest korda ühendust 2013. aastal, kui ta palus võimalikku koostööd tervisetehnoloogia „paremaks mõistmiseks“ selle integreerimiseks tulevastesse seadmetesse. Pärast mitut kohtumist kahe ettevõtte vahel hakkab Apple kutsuma Masimo võtmenimesid Cupertinosse tööle.

Ettevõtte “vähenenud” talentide hulgas on juhte Michael O’Reilly, kes töötas Masimo meditsiinidirektori ja asepresidendina; Enne Apple Watchi käivitamist 2015. aastal palkas Apple O’Reilly ja juhib praegu seadme spetsiaalset terviseprojekti.

Hiljem rändasid Cupertinosse ka teised Masimo endised töötajad, sealhulgas Cercacori CTO, Marcelo Lamego.

Masimo ja Cercacor väidavad, et antud juhul rikuti vähemalt kümmet patenti, täpsemalt aastal Apple Watch Series 4 ja 5. Sel põhjusel nõuab ettevõte nende patenteeritud leiutise kasutamise blokeerimist, saadud konfidentsiaalse teabe tagastamist ja määramata kahju hüvitamist.

See pole esimene kord, kui Cupertino hiiglane Apple Watchi väidetava patendirikkumise pärast kohtusse kaevatakse: eelmisel nädalal viis kardioloog Apple samal põhjusel kohtusse ja on võimalik, et Ameerika kohtutes on menetluses veel üks sarnane juhtum. .

MacRumorsi kaudu