Apple’i teenused: head, halvad ja võlad

Kellelgi pole kohustust kiirustada, kui sa mulle võlgu ei ole. Apple’i puhul, kes pĂĽhendab oma uhkes auditooriumis terve ettekande teenustest rääkimiseks, tasub mõelda, kuidas ettevõte nende probleemidega tegeleb – ja teiste ĂĽle, kuna meie loendis on palju vältimatuid ettevõtteid, kes vajavad tähelepanu.

Tänu tööriistadele, mida Mark Zuckerberg ja ettevõte (vaidluste vältimiseks mainin seda ainult nime nimel …) on viimastel aastatel teinud, on teenustega töötamine muutunud keerukaks teemaks.

Need on Interneti-ettevõtete jaoks endiselt väga tõhus viis pikaajalise jätkusuutliku rahanduse juhtimiseks, mugavuse tagamiseks kiirete kordustega, jõuda taskukohaste (sageli tasuta) plaanidega laiema vaatajaskonnani ja on soodsaks pinnaseks arenevatele tehnoloogilistele arengutele, sest tehisintellekt seekord suur pall. Kuid teenused, millega igapäevaselt tegeleme, on tähistatud ebaselgete üksikasjadega; selles, mida ma eespool kaudselt tsiteerisin, isiklik ja turvalisus on kaks näidet põhiaspektidest, mis on võidetud näiteks skandaalsetes veoautodes.

Mis viib meid ingliskeelse kĂĽsimuse juurde: “Mis saak on?” Või Apple’i puhul, kuhu need värdjad kadusid Apple News +, Apple Arcade, Apple Card ja uudised teleärist koos Apple TV +?

Võime kohe järeldada, et seda pole olemas. Apple News + on nüüd osaliselt tekstuuri taaskäivitamine (sulgemisel) rakenduses, mida iOS-il on olnud neli aastat. Teistel pole isegi täpset väljaandmise kuupäeva. Ja Apple ei ole müüdavate seadmete kasutamise ajaloo üle naljakas; selle asemel panustab ta privaatsusele ja turvalisusele kui oma kahele peamisele vaatamisväärsusele.

Sellegipoolest näitab Apple ahju puhastamisel stsenaariumi välise ettekande tegemiseks, keskendudes lahendustele, mis on ideedest kui konkreetsetest avatumad, kiiret soovi portfelli üles ehitada turul. Ja siin on kõige olulisem küsimus, kas ta sai selle nüüd.

Apple Pay, Apple Music ja Apple TV – välja arvatud Apple Arcade – on suurepärased

Apple'i seadmed on rakendusse Apple Music sisse logitud

Ja nad on – vähemalt selle inimese jaoks, kes teile kirjutas. Olen kolme esimese kasutaja ja mulle meeldivad kogemused. Apple Arcade ei pruugi veel valmis olla, kuid kuna ettevõte käivitab selle sel aastal enam kui sajas riigis, siis tõenäoliselt saan seda hinnata ja seda artiklit lõpliku kohtuotsusega muuta – lõppude lõpuks on ettepanek ka hea.

Nende seisukoha põhjendamiseks tasub meeles pidada seitsmepunktilist lähenemisviisi, mida Tim Cook kasutab ettevõtteteenuste toimimise selgitamiseks.

Valimi pealkirjade osas pole nende vahel midagi tõsiselt tähelepanuta jäetud. Apple Pay on kasutajate jaoks kontseptuaalselt suurepärane (arvestades muidugi, et teie pank aktsepteerib seda muidugi) ja Apple Music näitab pidevaid edusamme, kus see peab arenema, välja arvatud vastikud aspektid, kui see käivitatakse 2014. aastal. olnud pikka aega ettevõtte põhiteenus – teiseks on sellel arvandmeid, mis seda teesi tõestavad.

Apple TV

Räägime rohkem Apple TV-st, sest just tema pälvis viimases saates tähelepanu. Apple on oma esimeses turule toomisest alates oma segmendis konkureerinud, sest nii tema kui ka kõik tema konkurendid pärinevad ebaõnnestunud katsetest proovida Interneti kaudu häid meelelahutuslepinguid sõlmida. Nii et on ebatõenäoline, et teie karp on ĂĽhel päeval palju parem kui ĂĽkski teine ​​turul olev pakkumine – selle jaoks on miljoneid telemärke ja tarvikuid, näiteks populaarne Google Chromecast.

Varustuse hind, võrreldes selle tootja pakutuga, on piirav tegur, mida Apple leevendab, kui levitab oma sisurakendusi riistvarapartneritele. Pealegi nõuab algsesse sisusse investeerimine, eriti kui meeskonnas on kõrge kaliibriga tähed, võimalikult palju levitamist; Kahjuks ei piisa ainult uuest sarjast oodatud vaatajate jaoks ainult Apple TV-st.


Apple TV 4K

Apple TV 4K

aastal Apple

Sularaha hind: alates R $ 1169,10Paigaldatud hind: kuni 12x R $ 108,25Käivitatud: September 2017 (5. põlvkond)

Nupp - osta kohe

See on ootuspäraselt tagajärgedega otsus: on märganud põnevust suhetes Netflixiga. Pikas perspektiivis võivad Apple’i originaalliinid ja -seeriad siiski suurepäraselt töötada. See on ettevõtte meelelahutuspakkumise hea uuendus, mis võib nĂĽĂĽd kogu maailmas kasvada ja järjepidevamaks muutuda.

Mis puutub Apple TV-sse (karpi), siis on häid viiteid sellele, et platvorm saab mängupakkumistes uue ilme: lisaks Apple’i boksile lubatud Apple Arcade’ile lubab Google oma hiljuti käivitatud mängupakkumise ka kätte saada. per Voogesitus (Stadia) kõikidesse YouTube’i teenindavatesse kohtadesse – kuigi ma ei riski Apple TV-s oma kiipi prioriteedina, kuid võime oodata.

iCloud, Apple Maps, Apple News ja Siri on halvad

Failide kuvamine Macis, iPhone'is ja iPadis

Kui halb? Noh, see sõltub sellest, kellelt küsida.

Kuigi failide sĂĽnkroonimine iCloud Drive’is on laitmatu ja Apple Maps ei saada teid atlandi keskele Atlandi ookeani, kui otsite aadresse järgmises naabruskonnas, on nende poistega põhimõttelisi probleeme, mida Apple eelistab praegu mitte prioriteerida. Ma ei tea sinust, kuid nägin Apple’i probleeme teenindusega tasemel, mis eelnes (ja paljudele) praegustele sĂĽndmustele. Ja seal see head pilti ei näita.

ICloudi kohta segab see asjaolu, et ta ei kasuta kahte oma rakenduste populaarsuse jaoks olulist trammi: kool ja ettevõte. Eelmisel aastal suurendas Apple isegi oma pakkumist haridussektorile, pakkudes odavamaid iPade ja luues haridustöötajatele võrdlusõppekavasid; ärisektoris on partnerluse hiiglased nagu SAP, Salesforce, IBM, Accenture ja nii edasi.

Teiselt poolt, kas olete näinud kontoris või klassiruumis kedagi, kes töötab iWorkis dokumentide kallal? See pole võimatu: kui teie või teie kolleegid kasutavad Windowsi, saate oma valitud veebibrauseris juurde pääseda lehtedel Pages, Numbers või Keynote loodud failidele. Kuid Apple ei rĂĽnnanud otseselt väga konsolideeritud ettevõtteid Microsoft Office (mis saabus just Mac Ap Store’i) ja G Suite, mis pakub pilvealaseid koostöö- ja salvestusplaane paremate faili- ja kaustapõhiste valikute ning töövoogudega – mida see turg tegelikult vajab.

Õunaõpetaja - õpetaja koos õpilastega

Kuigi see ei ole Apple’i jaoks oma toodete edukuse mõjustamise stsenaarium, on Apple jaoks halb, et ettevõttes ja koolis on valikut eristav tegur. ICloudil on aeg selles suunas hĂĽpe teha. Miks on uued lahendused, nagu Classroom ja Apple Teacher, paremini eraldatud kui need, mis on ĂĽhendatud ĂĽhe pilvrakenduste perekonnaga, võimaldades Apple’il neid järjekindlalt uurida väga paljude erinevate sihtrĂĽhmade seas?

Järjepidevusest rääkides koputasid Maps, News ja Siri need vead välja. Vaadake lihtsalt seda lehte ettevõtte veebisaidil. Nii palju kui neil kolmel on oma tugevad kĂĽljed, häirib see tõsiasja, et kõik mõtlesid siis ja siis Ameerika Ăśhendriikide jaoks hoolikalt (kuid kaua pärast) kogu maailmas – lõigates ja jättes palju soovida.

Ja mis kõige hullem: ettevõtted, mis alustavad Apple’i järel, olgu suured või väikesed, kipuvad sellest väheste konkurentidega lĂĽhema ajaga ette jääma. Näiteks Portugali uudistekeskused saavad juba praegu Apple’i uudisteteenust toetada, mis on praegusel hetkel mõistlik. Isegi kui tal pole suuri ajalehti ja ajakirju, mis oleksid 100% tema jaoks tehtud – lõppude lõpuks aktsepteeritakse USA-s paljudest neist PDF-faile.

Me võime isegi rahus puhata, et igavad vastuolud kõrvale jätta. Oletame, et suudan ellu jääda ilma Apple News + ajakirja tellimata või Mapsis São Paulo kaubanduskeskusi avastamata (spoilerid: Ma oskan). Praegu on võrguteenuste olemuselt sama minimaalse funktsionaalsuse olemasolu suure publiku jaoks, mida Tim Cook ja ettevõte pole teinud. Minimaalsed asjad, näiteks hoolitsemine selle eest, et Siriga saaksite avalikult rääkida, kartmata, et ta ebaõnnestub lihtsas küsimuses, või on teie abiga fikseeritud võimalus näha teavet Apple Mapsi asukoha kohta, millest ta pole veel aru saanud. hästi.

Isegi sel juhul pole palju ettevõtteid, väga vähe ettevõtteid, kes soovivad teenuse tipptaset tuua. Sellised sündmused nagu eelmine nädal, kus päevaks on tõeliselt valmis ainult üks uus, ei pea kõigi probleemide lahendust korraga näitama; kuid isegi tahtmatult ohustavad nad seda sõnumit, lisades vähem järjepidevale portfellile rohkem müra.

Kus Apple võlgu on

MacBook Pro, iPad, iPhone X ja Apple TV käitavad beetasüsteeme

Definitsiooni järgi on Apple platvormiettevõte – kõik need on juba konsolideeritud selles segmendis, kus nad tegutsevad. Pole paha, et ta panustab uue teenuse eest rohkem ja soovib seda teistmoodi esitada: lõppude lõpuks moodustavad need põhisamba selles, mis hoiab tema toodet ostmas. Praegu on vaja pöörata tähelepanu veel kahele sambale: riistvara ja tarkvara, mille Cook ise eelmise kuu lõpus avalikustas.

Tõde on see, et Apple tuleneb oma riistvara ja tarkvaraga seotud vigadest, millest mõned on ebaviisakad, mis olid kunagi kvaliteedinäitajad. Võin kiiresti tuua flopi, mis hõlmas porteri teadaannet ja surma AirPower, vormindamise nõudmine klaviatuur MacBookile mis pärast kolme põlvkonna kasutamist on jätkuvalt ebaõnnestunud, ja uute toodete, näiteks iPad Pro ja HomePod, turule jõudmine tarkvarafunktsioonidega, mis on iOS 13-le edasi lükatud või mis ei vasta isegi riistvaranipiga ootustele.

Lõpuks saavad need komistuskivid ĂĽletatud – isegi kui neid ei täideta samaväärse lahendusega, nagu oli AirPoweri puhul. Kuid nii mõnegi olemasoleva valdkonna ja teenuse jaoks, millel on parendamisvõimalusi, tuleb nii palju tähelepanu pöörata, on kĂĽsitav, kas Apple on otsustanud selle aasta avalikkusele avada uute lubaduste ja tõeliste, selgete kohustustega. Motivatsioon selleks tuleneb selgelt hiljutistest vestlustest investoritega, reageerimisest muudetud mĂĽĂĽgikasvule ja riistvaramĂĽĂĽgi langusest.

Wall StreetWall Street | Pilt: Shutterstock.com

Nagu teised on öelnud, usun, et finantsturud on ajendatud kardan ja ahnus. Need ei ole parimad väärtused, mis juhiksid ettevõttes tehtavaid valikuid – veelgi enam, kui teenida inimeste kogukonda, kes on ajendatud hoolima kvaliteedist ja hoolima toodetust, on see kindlasti väärt pĂĽhendumist.

Tulles tagasi sellele tekstile eelneva lause juurde: hoolimata kahetsusest ei tohiks Apple Wall Streetil tormata – kas kasvab või mitte, kriisiga või mitte. Nad võivad isegi leppida kiirustatud reklaamiga või esitada äriplaani. Kuid hirm ja ahnus võivad kõike muuta igal ajal ja igal ajal.

Vahepeal on inimesi, kes väärivad parema kogemusega toodet sõnade tippimiseks. Kas see, kes arvuteid ehitab, ei peaks selle üle kiireloomulise mõttega mõtlema?