Apple’i veebisait kaevati kohtusse selle eest, et see ei paku ligipääsetavust vaegnägijatele

Apple armastab kiidelda ettevõttest, mis keskendub täielikult ligipääsetavuse küsimustele, alates oma toodetest ja teenustest kuni füüsiliste rajatisteni.

Siiski on üllatav, kui ettevõte aktsepteerib protsessi just seetõttu, et see ei paku erivajadustega gruppidele hõlpsat juurdepääsu oma kogemuste ühele alustalale.

RĂĽhm Apple’i kasutajaid, kellel on pime esitas ettevõtte vastu kohtuasja, milles sĂĽĂĽdistas teda ADA standardite mittejärgimises (Puuetega ameeriklaste seadus, Ameerika seadus koos vaegnägijatele ja vaegnägijatele mõeldud juurdepääsetavuse juhistega) sait.

Hageja Himelda Mendezi (seaduslikult pimedaks liigitatud) juhitud kohtuasjas väidetakse, et Apple’i ametlikul lehel on „mitmekordsed juurdepääsutõkked”, mis takistavad pimedatel inimestel võrdset juurdepääsu ĂĽldsusele pakutavatele teenustele ja kaupadele, näiteks võimalust sirvida ja otsida pimedaid. / või toodete ostmine või fĂĽĂĽsilise poe otsimine.

Interneti standardimise eest vastutav rahvusvaheline üldsus World Wide Web Consortium (W3C) jätkab veebisaitide juurdepääsetavaks muutmise juhiste väljatöötamist, tuntud kui Veebisisu juurdepääsetavuse juhised.

Tundub, et Apple ei ole vastu võtnud mõnda põhirĂĽhma, millele rĂĽhmitus tähelepanu juhtis, näiteks tekstikirjelduste lisamist piltidesse ja nuppudesse, peale selle, et oma veebisaidil on navigeerimismeetodit lihtsustatud – see muudab kasutajate nägemispuudega lehtede kasutamise oluliselt keerulisemaks.

Kohtuprotsess nõuab, et Apple peaks seadusest tulenevalt nõudma, et kvalifitseeritud konsultant vahetaks oma veebisaiti nii, et see vastaks W3C juhistele, lisaks koolitatakse oma veebiarendajaid looma eelseisvaid lehti, millel on juurdepääsetavust silmas pidades kohe algusest peale; Lisaks nõudis Mendez, et kohus arvestaks hüvitise maksed.

Appleil pole selle juhtumi kohta muidugi kommentaare.

Teine protsess

Protsessi alal jätkates on Apple aktsepteerinud ka uut – ja ebatõenäolise veojõu tõttu: Hädaolukorra SOS, mis helistab hädaabiteenustele mõne lihtsa toiminguga teie seadmes, täpsemalt teie Apple Watchi versioonis.

Hädaabi SOS - Apple Watch

Firma helistas Zomm esitas Apple’i vastu hagi, väites, et tal on registreeritud patent millegi kohta, mida ta kirjeldas kui funktsiooni, mis helistab hädaabiteenustele kaugseadme nuppu vajutades (näiteks Apple Watch).

Kaebuse esitaja sõnul võttis Apple ettevõttega ühendust 2010.

aastal pärast juhtmeta iPhone’i lisaseadme Wireless Leash esitlemist ning mõlemad tegid konfidentsiaalsuslepingu alusel seadme mĂĽĂĽmiseks Apple’i poodides koostööd.

Siis varastas Cupertino väidetavalt Zommi tehnoloogia aastaid hiljem Apple Watchi funktsioonide loomiseks.

Kohtuasi on esitatud Põhja-California ringkonnas ja edasise tegevuse kohta pole täpsemaid üksikasju.

Ka Apple ei kommenteeri kogu lugu, kuid saame teada, kuidas see areneb.

Table of Contents