Arch Linux alustas aastat Linux Kernel 5.4-ga

Esimene Arch Linux ISO, mis käivitati 2020. aastal, saabus aasta esimesel päeval, tuues vaikimisi Linuxi tuuma 5.4 ja tuntud tarkvarauuenduse, mis teeb sellest ühe, kui mitte kõige uuema Linuxi distributsioonide seas.

Arch Linux on Rolling Release Linuxi distributsioon, mis tähendab, et kasutaja installib ainult ühe korra ja hoiab süsteemi värskendatuna igavesti, ilma et oleks vaja puhast installi või iga uue peamist värskendust. Versioon: millal.

Erinevalt “fikseeritud vabastusega” distrodest, nagu näiteks Ubuntu, mille praegused versioonid on 18.04 LTS ja 19.10, pole Arch Linuxil eraldi versioone ja iga ametlikul veebisaidil saadaval olev uus sĂĽsteemi ISO on lihtsalt uuem pilt. sama.

Esimesel tänavu 2020, 2020.01.01 ametlikul veebisaidil avaldatud Arch Linuxi pildil on Linuxi kerneli versioon 5.4 (kus räägime selles artiklis), mis omakorda toob kaasa hulgaliselt uusi funktsioone, nagu ĂĽhilduvus Microsofti exFAT-failisĂĽsteemiga, samuti funktsioon “Lockdown”, mis tekitas Linuxi kogukonnas teatud poleemikat.

Kuna see pole “põhiline” kasutajakeskne levitamine ja sellel puudub tavaline graafiline liides, on Arch Linux pigem nagu mitmesuguse kolmanda osapoole tarkvara kompileerimine ja erinevalt sellistest distrodest nagu Ubuntu või Linux Mint ei ole tal oma lahendust. keskendub ilmikutele kasutajatele. Sellepärast piirduvad sĂĽsteemi igasse “uude versiooni” kaasnevad uuendused ĂĽldjuhul rakendustega, mille see tarkvara eraldi teeb.

Sellega seoses on Arch Linux 2020.01.01 uudsus kõik, mida kogu hoidlas olev tarkvara kaasa toob, näiteks äsja mainitud Linuxi tuuma uue versiooni uudsus. Ja iga uus ISO ei ole Arch Linuxi uus versioon, vaid lihtsalt pildi värskendus praeguse süsteemi oleku suhtes.

Kuigi Arch Linux ei ole keskendunud tavakasutajatele, ei tähenda see, et nad ei saaks seda installida. On mitmeid kogukonna loodud skripte, mis muudavad levitamise installimise lihtsamaks ja kättesaadavaks paljudele inimestele. Nagu näiteks Archfi, millest me juba rääkisime siin blogis, samuti Zen Installeri, mis on allpool oleva video teema.

Kui soovite Arch Linuxi installida tavapärasel viisil, ilma skriptide hõlbustamiseta, on meil ka video, mis juhatab teid protsessi läbi.

Ehkki see pole kõige lihtsam ja intuitiivsem, on Arch Linux keskendunud sellele, et iga kasutaja saaks oma sĂĽsteemi “ĂĽles ehitada” ja tõenäoliselt ei leia te kunagi identse Arch Linuxi installimist teisega. Nendel ja teistel põhjustel on see sĂĽsteem kindlasti minu 5 lemmikdistros.

Ja sina, mida arvad Arch Linuxist? Andke meile kommentaarides teada!

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Liituge foorumis meie kogukonnaga Diolinux Plus!

See on kõik, kõik! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.