Arendaja kaebas Apple’i App Store’i kuritarvitamise eest kohtusse

Veel ĂĽks päev, ĂĽks veel protsess – nagu ka Apple’i hiljutise kohtuprogrammi põhisõnum, mis on konkreetsemalt seotud Apple’i väidetava monopoolse praktikaga Rakenduste pood.

Viimane juhtum, teatas Yahoo Finance, mis hõlmab Põhja-California ringkonnakohtus paari arendaja esitatud Apple’i vastu grupihagi. Hageja argumendi põhjendused on sarnased varasematega: kaebuse kohaselt takistasid Apple’i ja App Store’i poliitikad konkurentsikeskkonna loomist, vähendades arendajate potentsiaalset kasumit.

Täpsemalt tõid protsessi autorid välja mitu elementi, mis nende arvates olid arendaja jaoks kuritahtlikud ja ohtlikud tavad. Nende hulgas nii 100 dollari suurune aastatasu, mille Apple võtab arendajatelt Apple’i arendajate juures registreerumisel ja nende rakenduste levitamisel App Store’is, kui ka 30-protsendine tasu, mida ettevõtted võtavad poemĂĽĂĽgi eest, ning asjaolu, et kõik seal mĂĽĂĽdavad rakendused peavad olema mõistliku hinnaga. lõpeb kĂĽmnendarvuga 0,99, mis vähendab erineva (ja atraktiivsema) hinna võimalust.

Arendaja sõnul on Apple’i väidetav turvalisuse põhjendus App Store’i hoidmiseks ainsa viisina iOS-is rakenduste levitamiseks “liigne teesklus”. Autorid väidavad, et Cupertino hiiglane võiks lubada teiste suurettevõtete, näiteks Amazoni kauplustel töötada, et tagada seadme rahuldav töö ja samal ajal soodustada soodsamat konkurentsikeskkonda.

Arendajaid kohtuasjas esindav advokaadibĂĽroo on Hagens Berman, kes on Apple’i teistes kohtuasjades vaidlustanud. Advokaadid olid Apple’i varem kohtus peksnud, omamoodi: see oli iBooksis (nĂĽĂĽd ĂĽmber nimetatud raamatud või Raamat). Ettevõtte ĂĽks partneritest advokaat Steve Berman ĂĽtles:

See pole esimene kord, kui vaidlustame Apple’i konkurentsivastased tavad. Oleme varem suutnud ettevõtteid enda kanda võtta ja panna neid seadusi järgima; nĂĽĂĽd kavatseme taas võidelda iOS-i arendajate õiguste eest, kes toovad oma töö ja loovuse App Store’i, lootes oma loomingust tulu teenida.

Apple’il pole juhtumi kohta kommentaare, kuid uurime selle loo võimalikke arenguid.

MacRumorsi kaudu