Arendaja lõi App Store’i kogukonna vanade nõudmiste nõudmiseks rĂĽhma

Vähem kui kolme nädala pärast on meil 2018. aasta väljaanne Ăślemaailmne arendajate konverents (WWDC), kus Apple – võib-olla – pakub kasutajatele ja arendajatele oma tarkvara uudiseid. Hetke ära kasutades avaldas rĂĽhm arendajaid ettevõttele adresseeritud avatud kirja koos mõne App Store’i kogukonna vanade väidetega.

Grupp, kes ennast kutsub “Arendajate liit” (Arendajate Liitu, ehkki siin pole gildi) juhib Brent Simmons (selliste rakenduste loojad nagu MarsEdit ja uuem Vesper), Jake Schumacher (dokumentaalreĹľissöör “Rakendus: inimlugu”), Loren Morris (tootedisainer) ja Roger Ogden (tarkvara kujundaja). Kuid kirjale allakirjutanud ilmuvad kogu aeg: seni on grupi veebisaidil väidet toetanud ĂĽle 125 inimese … ja loendamas!

Tsiteerides arendajate parema jätkusuutlikkuse põhijuhendit, on grupi peamine nõudmine olnud rakenduste tasuta prooviperioodi rakendamine App Store’is – uudsus, mida nad palusid tutvustada poe 10. juubelil juulis 2019 Arendajad paluvad võimalust otsustada, kuidas ja millal pakkuda oma rakendustele prooviperioode nende määratud ajavahemiku jooksul ja ilma Apple’i piiranguteta.

Kui see etapp on jõudnud, hakkab rĂĽhm kaitsma “mõistlikumaid kulumudeleid ja muid muudatusi, mis on kogukonnapõhised ja arendajale sobivad”, nagu nad ĂĽtlevad – kuid täpsustamata nende muudatuste olemust.

Nagu teatas KAABELRĂĽhm loodab jõuda sel nädalal 1000 kirja allkirjastajani ja jõuda WWDC alguses juuni alguseks 20 000 toetajani – mis selle realiseerimisel annab algatusele kindlasti väga reaalse läbirääkimisstaatuse ja tugevuse. Loojad väitsid isegi, et võiksid tulevikus liikmete hulka lisada mingisuguse hääletussĂĽsteemi, kuid grupi algne eesmärk oli arendajad kokku viia.

NĂĽĂĽd peame teadma, kas idee tuleb: kui mõni grupp teeb häält, võime App Store’is näha rohkem muudatusi. Võib olla?

MacRumorsi kaudu