Arendajad kasutavad GameplayKiti Maci turvautiliitide loomiseks

Võib-olla pole te sellest midagi kuulnud GameplayKit, pluss ĂĽks sadadest Apple’i pakutavatest API-dest – see, mis vastutab selle eest, et Mac (ja iOS) mängud vastaksid arendajate seatud käskudele ja reeglitele ning töötaksid tõhusamalt.

See on hea: see tähendab, et API lihtsalt töötab ja teie (kui te pole muidugi arendaja) ei pea selle olemasolust teadma.

Huvitav on see, mida turvalisuse uurijad Patrick Wardle sellest tehtud.

Arendaja näitas viimasel RSA turvakonverentsil utiliiti nimega Mänguplaan, mis kasutab GameplayKiti rutiini eesmärkidel, millel ei pea olema midagi pistmist mängimisega: selle asemel kasutab tarkvara API-d süsteemis toimuva kahtlase tegevuse analüüsimiseks, mis võib viidata pahavara ja muud ohud.

Wardle selgitab kasulikkuse mõistet:

GameplayKit hoolitseb sĂĽndmuste haldamise ja tegutsemise eest.

PacManil jahtivad vaimud vaikimisi PacMani, nii et see on reegel.

Kui PacMan sööb tahvelarvutit, jooksevad vaimud minema.

See on teine ​​reegel.

Siis saime aru, et Apple oli kogu meie jaoks raske töö ära teinud.

Mänguloogikat saab süsteemis toimuvate sündmuste töötlemiseks ja hoiatuste saatmiseks kasutada väga tõhusalt.

See tähendab, et kasutajad saavad koos GamePlaniga luua reegleid, mis käivitavad või ei hoiatagi sĂĽsteemi – kõik vastavalt kasutusmustritele ja käitumisviisidele, mis nende puhul võivad ohtu kujutada.

Näiteks saab utiliidi seadistada hoiatama alati, kui fail saadetakse Interneti kaudu ettevõtte inimressursside piirkonnas asuvasse sülearvutisse, kuid mitte siis, kui see saadetakse näiteks arenduspiirkonna sülearvutisse.

.

Wardle sõnul on tarkvara kohandamise võimalused peaaegu lõputud ja kasutajad saavad GameplayKitist alates hallata selliseid aspekte nagu failiedastus, perifeersed ühendused, veebikaamera / mikrofoni aktiveerimine, programmi installimine ja palju muud.

Laiema avalikkuse jaoks pole GamePlani käivitamise kohta veel prognoose, kuid me jälgime selle uudiseid.

juhtmega