Ärge laske end ulmekirjandusest häirida. Tehisintellekti probleem on inimlik eksitus

Dora on arvuti, mis abiellub oma inseneriga. See on “ilus” viis näidata, et robotid on olnud pikka aega olemas ja kuidas inimkonna ajalugu on täis automatiseerimise juhtumeid. Automaatika on lihtsalt tööriist, mis ei erine palju sellest, et esimene Inimene võttis ĂĽhe kivi ja purustas selle teise, et valmistada talle abivahendeid. See on lihtsalt rohkem arenenud. „Iga tööriist on töö tegemisel parem kui ilma. Ja tehisintellekt on tööriist ”, olid mõned mõtted, mille Google’i juhtivteadlane Cassie Kozyrkov oma tippkohtumisel veebi tippkohtumisel avalikustas.

Seda motot silmas pidades mainis Cassie, kuidas tehisintellekt ei ole inimeste asendamiseks, vaid nende ĂĽlesande täitmisel abiks. Varem lõid inimesed keelt, et arvutid saaksid sellest aru. Tehisintellektiga pole vaja “me väljendame seda, mida me tahame, mitte väljenduse, vaid eeskujuga ja see muudab suhtlemise retseptiks kommunikatsiooni revolutsiooni”, rõhutas ta. Ja uus viis arvutitega suhelda on nende õpetamine. “Kui ma mängin videomänge ja ma ei saa midagi aru, tuleb keegi selgitama, kuidas tulistada, oodates, kuni ĂĽlemus kõigega liigub ja rĂĽndab, ja see on lihtsalt keegi, kes programmeerib mind paremini mängima”. Need on mõtted, mis on seotud masinõppe ja tehisintellektiga, võimsate tööriistadega, millest isegi inimesed ei saa kohati aru.

Sellepärast on masina toiteks vaja neid juhiseid, andmeid automatiseerida. Ja see pole ulme, sest see on häiriv, sest see häirib meid alati loomupäraste probleemide pärast, millest paljud on uppumatud, sest nagu te soovitate, on see väljamõeldis.

Kuid teadlase sõnul on oht olemas, sest tehnoloogia pole midagi muud kui kaja selle soovidest, kes selle ehitas. “Keegi pole autonoomne, sest taustal on alati keegi taga ja inimestega peame hoolima, mitte masinatega.” Sa pead olema vastutustundlikum ja mida suurem on tehnoloogia ulatus, seda rohkem on vaja vastutust. Tehisintellekt ei peaks katkestama sidemeid ega isegi töötajaid asendama.

Kuid kujutage ette, et on vaja midagi teha, 10 000 inimese tehtud rida. Kuid sama asja saab teha optimaalselt, kasutades vaid kahte koodirida. Selle optimeerimise saavutab see tehisintellekti tööriist. Kui nendele kahele liinile muret ei tehta, on oht ja vastutuse puudumine sama, mis 10 000 liinil. “Vastutuse soov” peaks olema esimene kolmest soovist, mida keegi peaks Aladdini lambile esitama, võrreldes Cassie Kozyrkovit kuulsa lastejutuga.